• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SÜRÜCÜLERE HATIRLATMA YAPILDI

SÜRÜCÜLERE HATIRLATMA YAPILDI

Ordu Valisi Tuncay Sonel, trafik güvenliğini en üst seviyeye çıkartmak amacıyla İçişleri Bakanlığınca “Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla başlatılan farkındalık etkinliği kapsamında yapılan emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Emniyet kemeri takma konusunda kamuoyu farkındalığının en üst noktaya taşınmasının hedeflendiği ve 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen emniyet kemeri uygulaması, Ordu’nun 19 ilçesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Altınordu Atatürk Bulvarı üzerinde, Eski Otogar mevkiinde yapılan  emniyet kemeri uygulamasına Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz ile emniyet ve jandarmadan oluşan trafik personeli katıldı.

Vali Tuncay Sonel, uygulama sırasında durdurulan araç sürücülerini emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı ve emniyet kemeri kullanımının kazalarda can kaybını yüzde 45, ağır yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığı konusunda ikaz ve telkinlerde bulundu.

Araç sürücülerine, emniyet kemerinin hayat kurtarıcı etkisini hatırlatan ve Ordu’nun yöresel lezzetlerinden Kibele çikolatasını ikram eden Vali Sonel, emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür etti ve iyi yolculuklar dileğinde bulundu.

Vali Tuncay Sonel, ülke genelinde başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyasına destek  ve toplumsal duyarlılığı artırmak için direksiyon başına geçerek, “Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır. “Bi Hareketine Bakar” videosunu da hem kendi, hem de Ordu Valiliğinin  sosyal medya hesaplarından paylaşarak kampanyaya destek vermişti.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” mottosu ana temalı kampanya kapsamında, kampanya ile ilgili  görsellerin, billboardlarda, afişlerde ve sosyal medya platformları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlarda yayınlandığını söyleyen Vali Sonel, ”Bugün 19 ilçemizde aynı anda ‘Emniyet Kemeri Uygulaması’nı başlatmış olduk. Altınordu’da  Atatürk Bulvarı üzeri Eski Otogar Önünde uygulamaya katıldığımız kampanya ilimizin, U1 Polis Noktası Turnasuyu Mevkii, U2 Polis Noktası Güzelyalı Mevkii, U3 Polis Noktası Eskipazar Mevkii, Karşıyaka Spor Tesisleri önü ile  15 Temmuz Milli İrade Caddesi OKSM önünde gerçekleştirilmiştir. Amacımız, kampanyanın en etkin şekilde geniş kitlelerle ulaşmasıdır.” diye konuştu.

Uygulama sırasında durdurulan şehir içi dolmuş hatlarında da hem sürücüleri, hem de yolcuları tek tek “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası hakkında bilgilendiren Vali Sonel, trafikte emniyet kemerinin can güvenliğini sağlama açısından ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Trafik ekiplerine de görevlerinde başarılar dileyen Vali Tuncay Sonel, ”Bugün 81 il’de saat 15.30’da Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde emniyet kemeri ile ilgili jandarma ve emniyetimiz tarafından uygulama gerçekleştiriliyoruz. Aracımızın ön yada arka koltuğunda oturalım hiç fark etmez emniyet kemeri takmadan trafiğe çıkmayalım. Emniyet kemeri takmak yaralanma ve ölümlü kazaların önüne geçiyor. 15 Ekim 2021 tarihinde emniyet kemeri takan sürücülerimize çiçek takdim etmiştik. Bugün ise Büyükşehir Belediyemizin yöremize ait Kibele çikolatasını ikram ediyoruz. Emniyet kemeri takmayanları hem uyarıyor, hem de idari para cezası yazıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, uygulama sırasında yaptıkları çekim ve haberlerle  “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyasına destek veren basın mensuplarını da unutmayarak teşekkür etti ve çikolata ikramında bulundu.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında denetimlere devam eden trafik  ekipleri de, sürücülere “Bi Hareketine Bakar Hayat” logolu maske, el broşürü ve promosyonların dağıtımını yaparak, bilgilendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar