..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TMO DERHAL FINDIK ALIMINA BAŞLASIN!

TMO DERHAL FINDIK ALIMINA BAŞLASIN!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak ,” Toprak Mahsulleri Ofisi biran önce piyasaya girmeli fındık fiyatını açıklamalı”dedi.

Enginyurt TBMM’de fındıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Enginyurt basın toplantısında 8 milyon fındık üretişinin sorunları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi.

Milletvekili Enginyurt’un açıklamaları şöyle;

Arakan’da, Suriye’de, Filistin’de, Irak’taki müslümanların dertleriyle dertlenen bir Cumhurbaşkanı olması sebebiyle, milletin adamı olarak sıfatlandırılan buna layık görülen cumhurbaşkanın 8 milyon üreticinin derdiyle dertlenmemesinin mümkün  olmadığını düşünüyorum.

24 Haziran seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması için üzerimize düşen sorumluluğu i fazlasıyla yerine getirdik.

Bu sebeple Cumhurbaşkanına seslenmek istiyoruz; 3 yıldan bu tarafa 8 milyon fındık üreticisi mağduriyet yaşıyor.

Fındığa yeterince sahip çıkılmadı. İşçi perişan, esnaf perişan, köylü perişan, bunların dertlerine çözüm olması açısından TMO’nun derhal Bakanlar Kurulu kararıyla devreye sokulmalı. Cumhurbaşkanından talep ediyoruz.

Fındığın maliyet 10 TL’ dir. Bu sebeple verilecek fiyat piyasa şartları ülke ekonomisi, bütçe dengesi gözetilerek  10 TL maliyeti olan ürünün en az 14 TL olmalı.

Toprak Mahsulleri Ofisi devreye sokulsun fındık alacağı ilan edilsin. 15 gün sonra fındık pazara inecek sahip çıkılmasa bölge insanı zor durumda kalacaktır.. 8 milyon üretici bunu hak etmiyor.

Tarım Bakanı ile dün telefonla görüştüm. Fındıkla ilgilendiğini söyledi.

AK Parti bölge vekillerinin şu sıralarda fındıkla ilgili toplantı yaptığını biliyorum. İktidar vekillerinin samimi bir çalışma oraya koyacaklarına inanıyorum.

Ordu’da 6 milletvekili olarak fındık üreticimizin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. AkPpartinin üretici lehine alacağı her karara destek olacağız. Siyasi bir kompleks içerisinde asla olmayacağız. Yeter ki hükümetimiz fındık üreticisinin hak ve hukukunu korusun, fındık alsın. Bunun siyasi olarak kime rant yazacağı zerre  kadar umurumuzda değil.

Bizim için önemli olan 8 milyon fındık üreticisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: