..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TOPLU TAŞIMADA AKILLI DURAK DÖNEMİ BAŞLADI

TOPLU TAŞIMADA AKILLI DURAK DÖNEMİ BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde hayata geçirilen Toplu Ulaşımda Dönüşüm Projesi’nde akıllı durak uygulaması başladı. Yoğunluğun en fazla olduğu duraklara, dolmuşların tahmini geliş süresini gösteren LCD-LED ekranlar ile “Ordumkart” dolum otomatları yerleştirildi.

DURAKLARA LCD-LED EKRANLAR VE DOLUM OTOMATLARI YERLEŞTİRİLDİ

Toplu Ulaşımda Dönüşüm Projesi’nin önemli yeniliklerinden biri olan Akıllı Durak konsepti çerçevesinde şehrin en işlek yerlerindeki duraklara, dolmuş araçlarının gelişiyle ilgili bilgileri gösteren LCD-LED ekranlar ve Ordumkart dolum otomatları yerleştirildi. Vatandaşlara kolaylık sağlaması beklenen ekranlarda, durağa yaklaşmakta olan dolmuşların hat numarası, plakası ve tahmini geliş süresi gibi bilgiler yayınlanıyor. Dolum otomatları sayesinde ise toplu taşımada kullanılan Ordumkart’lara anında para yüklenebiliyor.

DOLMUŞLARIN DURAKLARA GELİŞ SAATİ ANLIK OLARAK TAKİP EDİLEBİLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, vatandaşların durakta beklerken gelecek dolmuşları anlık olarak rahatlıkla takip edebildiğini söyleyerek, “Toplu ulaşımda dönüşüm kapsamında, akıllı duraklarla hizmet vereceğimizi ve bu sistem sayesinde dolmuşların kaç dakika içerisinde durakta olacağını vatandaşlarımızın takip edebileceğini söylemiştik. Bu kapsamda ilçe merkezinde yoğun olarak kullanılan 25 durakta LCD-LED ekranların montajını gerçekleştirdik. Bu ekranlar sayesinde halkımız, durakta beklerken durağa yaklaşan aracın hat numarasını, plakasını ve ne kadar zaman içerisinde durakta olacağını bu ekranlardan takip edebiliyor” dedi.

ORDUMKART’A DOLUM YAPMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Ordumkart dolum işlemleri için 4 ayrı noktaya da dolum otomatı yerleştirildiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Ordumkart dolum işlemleri için Güzelordu İlköğretim Okulu, OBB Ek Hizmet Binası 2, Otogar ve Cumhuriyet Meydanı olmak üzere 4 ayrı noktaya Ordumkart dolum otomatı yerleştirdik. Bu otomatlar sayesinde vatandaşlarımız durakta beklerken Ordumkart’larını kolayca doldurabilecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: