..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜRKİYE YASTA…

TÜRKİYE YASTA…

Türkiye’nin Suriye sınırları içerisinde ülkemize yönelik tehdit unsurları ile mücadelesi İdlib Bölgesinde devam ederken dün gece yarısı esed rejim güçleri tarafından askerlerimize yönelik hava saldırısı düzenlendi. Hava saldırısı neticesinde ilk etapta 22 Kahraman Askerimiz ŞEHİT düştü. Devletin başı o andan itibaren gece boyunca teyakkuz halinde değerlendirmeler yapıp kararlar alırken, İdlip’teki MEHMETÇİKLERİMİZ de hainlerin başını ezmeye devam etti. Sabah saatlerinde ŞEHİT sayımız 33’e yükseldi. Yaşananlar tüm yurtta matemi beraberinde getirdi.

33 can, 33 ana kuzusu bu milletin ve memleketin geleceği huzur bulsun diye Suriye topraklarında ŞEHİT düştü. Sadece 33 ailenin değil 82 milyonun ocağına ateş düştü.

Bu gelişmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgedeki harekâtın kararlılıkla devam edeceğini tekrarladı. NATO olağanüstü toplanma kararı aldı.

Bu arada hain saldırıda ŞEHİT düşen MEHMETÇİKLERİMİZİN kimlikleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Şu ana kadar kimlikleri tespit edilen MEHMETÇİKLERİMİZİN isimleri şöyle:

Şehit Yüzbaşı Süleyman Şahin Afyonkarahisar Dinar,

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz Kayseri Develi,

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz Antalya Finike,

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel Mersin Erdemli,

Şehit Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş, Bitlis Güroymak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: