..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ulubey’de Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Ulubey’de Memurlar İçin Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Ulubey Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında, Ulubey Belediyesi’nde çalışan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı.

Düzenlenen imza programına Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Belediye Başkan Yardımcısı Zekai Yılmaz, Bem-Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar ve çalışanlar katıldı.

Çalışanlarımızın yanındayız”

Ulubey Belediyesi’nin çalışanlarını haklarını en güzel şekilde olması için çaba verdiğini belirten Belediye Başkanı İsa Türkcan, ” Belediyemiz ilimizde gördüğümüz her ne varsa çalışması ile muhakkak vardır. Belediyemiz bünyesinde bulunan memurumuz, işçimiz ve taşeron işçilerimiz kentimizin güzelleşmesi adına en önemli görevi ifa etmektedirler. Hal böyle iken bizde çalışanlarımızın haklarını en iyi şekilde almasını isteriz. Göreve gelmemizin akabinde memurlarımızın sosyal denge sözleşmesinin imzalanması gerektiğini öğrendik. Bu konuyu başka aylara bırakmadan hemen yapmak için sendika temsilcimiz ve belediyedeki ilgili birimlerimiz ile konuştuk. Netice itibari ile bugün memurumuz ile sözleşme imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün memurlarımıza hayırlı olsun” dedi

“Başkanımıza teşekkür ediyoruz”

Belediye Başkanı İsa Türkcan’ın çalışanlarına verdiği değeri bir kez daha gösterdiğini aktaran Bem Bir Sen İl Başkanı Rahmi Çakar, ” Bugün çalışanlarımız açısından güzel bir gün yaşıyoruz. Belediyede çalışan memurumuz için sosyal denge sözleşmesi Başkanımız İsa Türkcan’ın çabaları çerçevesinde imzalandı. Yapılan sözleşme ile sözleşmenin tarafı olan çalışanların ekonomik durumunu işverenin mali durumunun elverdiği ölçüde, insanca yaşamını sağlamak, bilgi ve becerisini geliştirmek, aynı işi yapanlar arasında ücret dengesini sağlamak, emeğin karşılığını almak, adaletli ücret dağılımı sağlamak düşünülmüştür. Aynı zamanda sözleşme ile çalışanların sosyal ve kültürel düzeylerini yükseltmek, geleceğe güvenle bakmasını temin etmek; böylelikle ekonomik ve sosyal barışı sağlamak ve çalışanın performansını arttırarak demokratik ve katılımcı çalışma düzeni amaçlanır. Başkanımız İsa Türkcan’a hassasiyeti için çok teşekkür ederiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: