..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vezirköprü'de model uçak gösterisi

Vezirköprü'de model uçak gösterisi

SAMSUN (AA) – Vezirköprü ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) Vezirköprü İlçe Temsilciliği ile Cumhuriyet Ortaokulu Uçak Kulübü işbirliğiyle motorlu model uçak gösterisi düzenlendi.

İkincisi Bahçelievler Mahallesi, otogar arkasındaki boş alanda düzenlenen gösteri, izleyiciler tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında organize edilen gösteriyi, Kaymakam Kudret Kurnaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Hava Kurumu Vezirköprü Temsilcisi Önder Erdem, Cumhuriyet Ortaokulu öğretmeni, Uçak Kulübü sorumlusu Özkan Çakır ve vatandaşlar izledi.

THK Vezirköprü Temsilcisi Önder Erdem, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının bize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz. Türk Hava Kurumu Vezirköprü Temsilciliği olarak radyo kontrollü model uçak gösterisinin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz." dedi.

Erdem, Türk Hava Kurumunun tarihi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Özkan Çakır ise etkinliğin Vezirköprü'de yapılmasının çocuklar için faydalı olacağını belirterek, "Amacımız burada havacılığı çocuklarımıza sevdirmek ve Vezirköprü halkına da böyle güzel bir etkinliği izlettirebilmek." diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Samsun

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: