..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİ ORDUSPOR AFYON KAMPI  İYİ GEÇİYOR

YENİ ORDUSPOR AFYON KAMPI İYİ GEÇİYOR

TFF 3. Lig 2. Grup’ta önümüzdeki sezon da şampiyonluk yarışına devam edecek olan Yeni Orduspor, birçok Süper Lig takımlarının kullandığı GPS sistemiyle oyuncularını takip ediyor. Yeni Orduspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, “Bu GPS sistemiyle oyuncularımızın durumlarını takip ederek sürekli gelişim hedefli antrenmanlar gerçekleştirdik” dedi.

Önümüzdeki sezonun hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdüren Yeni Orduspor, Erzurum’daki ikinci etap kamp çalışmasının sonuna yaklaştı. 4 Ağustos’ta kampı sonlandıracak olan mor-beyaz-siyahlılar, üçüncü etap kamp çalışması için 8 Ağustos’ta Afyon’da toplanacak. Ordu’da başlayan ve Erzurum’da devam eden kamp çalışmalarını değerlendiren Yeni Orduspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, çoğu süper lig takımlarının kullandığı GPS sistemi ile oyuncuları takip ettiklerini söyledi. Özer, “Sezon öncesi hazırlık periyodumuzda 3 etap olarak belirlediğimiz kamplarımızın 1.etabını Ordu’da tamamladık. Bu etapta oyuncularımızın genel kondisyon durumlarını iyileştirmek ve daha iyi hale gelmek için antrenmanlarımızı gerçekleştirdik. Birinci etabın sonrasında oyunculara uyguladığımız testler sonucu verilerin istediğimiz gibi çıkmasıyla bu etapta hedefimize ulaştığımız olduğunu gösterdi. Oyuncularımızın kondisyon durumlarının belirlenmesi ve antrenman hedefine ulaşılabilmesinde takip etmek ve değerlendirmek amacıyla GPS sistemini kulübümüze kazandıran başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Çoğu süper lig takımları bu sistemle çalışıyor. Bu GPS sistemiyle oyuncularımızın durumlarını takip ederek sürekli gelişim hedefli antrenmanlar gerçekleştirdik ve devam ediyoruz” diye konuştu.

KAMP İYİ GEÇİYOR

Erzurum’daki ikinci etap kampından memnun olduğunu ifade eden Özer, “2. etap kampımız olan Erzurum’da ise takımımızın genel-özel kondisyon ile teknik-taktik parametrelerine önem vererek bu kampı gerçekleştiriyoruz. Erzurum kampımızda oynadığımız Anagold 24 Erzincanspor hazırlık maçındaki oyuncularımızın performansında memnun kaldım. Kamp hazırlık hedefimizde yaptığımız çalışmaları sahada uygulayan ve takım ruhunu oluşturan bir takım görmek iyi yolda olduğumuzu gösterdi. Mücadele gücü yüksek ve pozitif futbol oynayan bir takım olmak için çalışmalarımıza oyuncularımızın ve teknik ekibimizin büyük özverileriyle devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

AFYON KAMPI ÇOK ÖNEMLİ

Sezonla ilgili tüm düğümlerin Afyon kampında çözüşeceğine işaret eden Özer, şöyle konuştu: “2.etap kampımız Ağustos’un 4’ünde son bulacak ve üç günlük iznimizin ardından 3.Etap kampımıza 8 Ağustos’ta Afyon’da başlayacağız. Burada özel kondisyon ve daha çok teknik-taktiğe önem vererek 3 veya 4 hazırlık maçı gerçekleştireceğiz. Afyon kampımızda hazırlı maçı yapacağımız takımları belirleyeceğiz. Afyon kampı bizim için çok önemli çünkü ligin başlangıcına bu kamp sonrası yaklaşıyoruz. Bu kampımızı 20 Ağustos’ta tamamlayacağız. İznimizin ardından lig fikstürümüzde ilk hafta maçımız olan kendi sahamızda oynayacağımız Kırşehir Bld. Spor müsabakasına son hazırlıklarımızı yapıp hayırlısıyla sahaya çıkacağız. Taraftarlarımızın desteğini bu maçta ve her maçta bekliyoruz. Futbolda onların desteği çok önemli.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: