..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜREKLİ, BİK ANKARA MÜDÜRÜ OLDU

YÜREKLİ, BİK ANKARA MÜDÜRÜ OLDU

Basın İlan Kurumu(BİK) Ordu Şubesi’nin eski Müdürü Murat Yürekli, Ankara İl Müdürlüğüne atandı.

Medyada çeşitli kurumlarda yöneticilik yaptıktan sonra Basın İlan Kurumu’na geçen ve Samsun ve Elazığ Şube Müdürlükleri görevinde bulunduktan sonra Ağustos 2016’da BİK Ordu Şubesi Müdürlüğü görevine atanan Murat Yürekli, Ordu Şubesi’nin kapatılma kararı alınmadan önce BİK Denizli Şube Müdürlüğüne atanmıştı.

Murat Yürekli, tecrübesi ve başarılı çalışmalarının ödülünü, BİK yönetim Kurulu tarafından; Ankara Şube Müdürlüğüne atanarak gördü.

            MURAT YÜREKLİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ

1971 Yılında Malatya’da doğdu. Gazeteciliğe çocukluğunda gazete dağıtıcısı olarak başladı. Malatya başta olmak üzere Adana ve İstanbul’da uzun yıllar yerel, ulusal gazete ve televizyonlarda 20 yılı aşkın muhabirlik ve yöneticilik yaptı. Sosyoloji Eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladı.

TRT’de 5 yıl boyunca Yayınlanan Kırılma Noktası Haber Belgeseli’nin koordinatörlüğünü yaptı. Yine TRT’nin farklı kanallarında yayınlanan ‘Şark Pazarı ve Fırat’tan Dicle’ye isimli belgesellerin yapım ekibinde yer aldı. Anadolu Ajansı’nda kısa bir süre,  ‘Savaşın Çocukları, Yaralı Kent Halep, Arakan Gerçeği, Dünya Ateş Topu’ gibi kısa multimedya belgeseli yaptı. Basın İlan Kurumu’nda sırasıyla, Samsun, Elazığ, Ordu ve Denizli Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Murat Yürekli, Sürekli Basın Kartı Sahibi olup, evli ve 2 çocuk babası.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar