sesli sohbet

SON DAKİKA

Ordu Haber  Ordu Haberleri  Ordu Takip  Son Dakika Ordu
Mehmet Ali AYDIN

GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN?

Bu biyografi 08 Eylül 2017 - 13:15 'de eklendi ve 619 kez görüntülendi.
GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN?

Siyaset bizim işimiz değil ve ayrıca hiçte sevmediğim bir alan ama bazı siyasilerin yaptıklarını görünce ister istemez kıyısından köşesinden bulaşmak zorunda kalıyoruz. İşte bunlardan biri, bir şey sörylemese ve yazmasa insan rahatsız oluyor. Ve ne yazık ki böylesi adamlar Türkiyede siyaset yapıyor ve ülkeyi yönetmeye talipler. Ve bizi başkalarına şikayet ediyorlar.
Alın size dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı durumu:

Bizim Ana Muhalefet Partisi gerçekten bir alem bir parti. Genel Başkan Yardımcılarından Öztürk Yılmaz efendi. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayın yapan El Arabiya televizyonuna canlı yayın konuğu oluyor ve şu cevherleri yumurtluyor:
“Eskiden Türkiye’de demokrasi, seçim özgürlüğ ve sandık güvenliği söz konusuydu. Ancak şimdi Türkiye’de bir demokrasi olduğunu söyleyemeyiz. Tayyip Erdoğan’dan oldukça rahatsızız”
Gerçekten doğru söylemiş. nerede 1950 yılına kadar olan demokrasi, seçim özgürlü ve sandık güvenliği. Nerede bugün. Onun anladığı galiba 1950 öncesi olsa gerek. Gideceksin tek partiye oy vereceksin. Önüne konan yemeği mecburi yiyeceksin. Karşısa rakip çıktığında da “açık oy, gizli tesnif” garabetini icat edeceksin.
Hakikaten o zamanki demokrasi, seçim özgürlü ve sandık güvenliğini şimdi arada bulasın.
Bunların anladığı özgürlük sadece kendi istek ve arzuları gerçekleşince oluyor galiba.
Üstelik özgürlükten, demokrasiden ve seçim güvenliğinden bahsettiği ülke krallıkla yönetilen ve kraliyet ailesi dışında herkesin maraba olduğu bir ülkenin televizyonu.
Hiç değilse canlı yayına katıldığın ülke gerçekten demaokrat ve özgür bir ülke olsun.
Gülmek gerek ama neremizle gülelim. Çünkü durum ağlanacak bir durum.
8 Eylül 2017
Mehmet Ali AYDIN

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER