..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇEVRE YOLU’NDA HEDEF 2023

ÇEVRE YOLU’NDA HEDEF 2023

Ordu kent merkezindeki trafiğin rahatlamasını sağlayıp, şehirlerarası mesafeyi kısaltacak olan Ordu Çevre Yolu’nun 2. etabında çalışmalar sürüyor. Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, çevre yolunu 2023 yılında tamamen bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

1. etabı geçtiğimiz yıl hizmete açılan Ordu Çevre Yolu’nda çalışmalar bir yıllık aranın ardından tekrar başlarken, ilk hedefin Melet Köprüsü’nü karşıya geçmek olduğu belirtildi.

1. etap açıldı

İhalesi 553 milyon TL’ye yapılarak temelleri atılan Ordu Çevre Yolu’nun ilk etabı, sürekli meydana gelen heyelanlar nedeniyle bir türlü bitirilememişti. Geçtiğimiz yıl açılan birinci etap, şuan şehirlerarası yol olarak kullanılıyor. İlk etabın açılmasıyla 40 dakikalık şehir içi geçişi, 10 dakikaya kadar indi.

Sıra 2.etapta

İlk etabın ardından başlayan ancak bir yıldır kazma dahi vurulmayan Ordu Çevre Yolu 2.etabı çalışmaları geçtiğimiz ay kaldığı yerden devam etti. Ordu Çevre Yolu’nun 2023 yılında bitirilmesi bekleniyor.

“Öncelik Melet’i geçmek”

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, çalışmaların devam ettiği çevre yolunda önceliğin Melet Köprüsü’nü karşı tarafa geçmek olduğunu söyleyerek; ” Çevre Yolu’nda çalışmalar devam ediyor. Terzili Tüneli’nde ve köprü geçişinde ciddi çalışma var. Genel müdürümüzün takibinde yüklenici firma Ordu Çevre Yolu için çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz ilk etapta Melet Köprüsü’nü karşıya geçmek. Daha sonrasında da devamını getirmek istiyoruz. Devamı için istimlak bedelleri ödenmesi gerekiyor. Bunlar da 2021 yılında peyderpey ödenecek. Bu şekilde yol yapımı da devam edecek.”

“Bitiş tarihi uzayabilir”

Pandeminin ekonomiyi olumsuz etkilemesinden dolayı Ordu Çevre Yolu’nun bitiş tarihinin uzayabileceğine de dikkati çeken Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; “Ordu Çevre Yolu’nun projesinin tamamlanma tarihi 2022 yılının sonuydu. Ama şöyle bir şey var; bu pandemiden sonra dünyanın ekonomisi sarsıldı. Bu nedenle, çevre yolunun bitiş tarihi de uzayabilir. Ne kadar uzayacağını önümüzdeki süreç belirleyecek. Ama bizim hedefimiz Ordu Çevre Yolu’nu 2023 yılında bitirmek. Bunun için çalışmalar devam ediyor.”

Ordu Çevre Yolu’nda Melet Irmağı Terzili Tüneline bağlanacak viyadük ile geçilecek. Ordu Üniversitesi de tünel ve viyadük ile geçildikten sonra Turnasuyu Irmağı da viyadükle geçilerek yol tamamlanacak.

Ordu hayat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: