..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÜNDOĞDU’DAN CHP’YE SERT ELEŞTİRİ

GÜNDOĞDU’DAN CHP’YE SERT ELEŞTİRİ

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdui CHP’yi hedefe alarak,”Ana muhalefet partisi gayri millidir. CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk mezardan çıksa ilk sizi mezara gömer.” dedi.

Gündoğdu’dan CHP’ye sert eleştiri:

CHP’nin 90 yıllık siyasi parti olmasına karşın bir türlü tek başına iktidara gelmediğini aktararak, “CHP, Türkiye Cumhuriyeti devleti Libya’ya gider niye Libya’ya gittin der, Akdeniz’e ineriz niye indiniz der, Suriye’de uydu bir devlet kurmak isterler ona müdahale ederiz niye Suriye’ye girdiniz derler ,yani bu CHP’nin muhalefet anlayışı bu ülkenin menfaatine ve geleceği ile alakalı değildir.” diye konuştu.

“Ecevit’in kemiklerini sızlatıyorlar”

CHP’nin Türkiye’deki ekonomik krizden nemalanmaya çalıştığını söyleyen Gündoğdu, sözlerine şöyle devam etti; “CHP es kaza 1974 yılında bir iktidara geldi o zaman Rahmetli Ecevit Kıbrıs Barış harekatını yaptı. Bugünkü CHP ise Ecevit’in kemiklerini sızlatmaktadır. Çünkü; Türkiye Libya’da hak ve menfaatlerini koruyor , o günde Kıbrıs’ta hak ve menfaatlerimiz vardı Ecevit bu hamleyi yaptı ama onlar Ecevit’ten de geri zihniyette bu ülkenin dış güçlerle, dışarı ile mücadele etmesine her zaman mani oluyorlar.”

“Azerbaycan’ın yanında olacağız”

‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini silah veriyor diye suçluyorsun utan be, biraz insanda utanma olur sıkılma olur, CHP‘nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk mezardan çıksa ilk sizi mezara gömer’ diyen Güngoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; “Kurtuluş savaşı esnasında Azerbaycan’da kurulan dernekler Türkiye Cumhuriyetinin yanında olmuşlar ve Kars üzerinden yardım göndermişler bizimle omuz omuza mücadele etmişlerdir. Elbette biz Azerbaycan’ın yanında olacağız kimin yanında olacağız Ermenistan’ın mı yanında olacağız. Biraz insanda haysiyet olur , onur olur, bunu can Azerbaycan dediğimiz iki devlet bir millet dediğimiz can Azerbaycan’a yapıyorsunuz , 30 yıldır bir mücadele var orda , elbette Ermeniler Azeri topraklarını işgal etmişlerdir. Şimdi o toprakları terk edecekler başka bir çaresi yok ,Ermeniler yıllardır orda katliam yaptılar, masum bebekleri katlettiler, Ermeniler Türkiye’de de yıllar öncesinden aynısını yaptılar, şimdi tutuyorlar Ermeniler Azerbaycan a saldırıyor, Azerbaycan ordusu karşılık verip Ermeniler sıkışınca da Ana Muhalefet Ermeni ağzıyla konuşuyor , bu nasıl bir mantık, üzülmemek kahrolmamak elde değil ,onun için biz sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olacağız. Siz de utanın, sıkılın biraz millete faydanız olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: