..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SEYAHAT YASAKLARI DA AÇIKLANDI

SEYAHAT YASAKLARI DA AÇIKLANDI

Ordu’da Hafta sonları belirli saatler için sokağa çıkması getirilirken şehirlerarası seyahatler ile özel araçla seyahat konusu da netleşti. Sorular, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile yanıt buldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağında, seyahatle ilgili farklı uygulamalar bulunuyor. Havayolu seyahatleriyle ilgili olarak, THY’den yapılan son açıklamada, “20 Kasım 2020 Cuma günü itibarıyla uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarından, uçuşu bulunan tüm misafirlerimiz muaf tutulacak” ifadeleri kullanıldı.

Şehirlerarası toplu ulaşım, özel araçlarla seyahat konularında ise, İçişleri Bakanlığı genelgesinde tedbirin nasıl uygulanacağı belirlendi. Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) görevli olanlar ile bu toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ibraz ederek belgeleyenler genelgede istisna kapsamında olanlar arasında gösterildi. Bu kişiler, şehirlararası toplum ulaşım araçlarıyla seyahatlerini gerçekleştirebilecek.

Özel araçlarla ilgili olaraksa şu ifadeler yer aldı: “Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirlerarası seyahate çıkmamaları esastır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: