..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TİCARET BORSALARI VE ODALARINDAN ORTAK KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

TİCARET BORSALARI VE ODALARINDAN ORTAK KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

TİCARET BORSALARI VE ODALARINDAN ORTAK KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI
 
Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz.
 
Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı. Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm bakanlarımız süreci samimiyet ve beceriyle yönetmektedir. Yine ilimizde il valimiz ile Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz samimiyet ve gayretle mücadele etmektedir. Biz, bu samimiyet, gayret ve iyi niyeti görüyor teşekkür ediyoruz. Ordu ili oda ve borsaları olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.
 
Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür.
 
Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.
 
Biz Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası olarak; tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda ve borsamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
 
Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların oda ve borsalarımıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir. Basiretli, dürüst firmalarımızı çürüklerden ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı yoktur. Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez.
 
Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.
 
Saygılarımızla
 
Ordu Ticaret ve Sanayi Odaları
 
Ordu Ticaret Borsaları
 
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası
 
Fatsa Ticaret Borsası
 
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası
 
Ünye Ticaret Borsası

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: