..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ASIRLIK ÇINAR AĞACININ YANINA YENİ BİR ÇINAR FİDANI DİKİLDİ

ASIRLIK ÇINAR AĞACININ YANINA YENİ BİR ÇINAR FİDANI DİKİLDİ

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Reşadiye Caddesinde bulunan Asırlık Çınar ağacının yanına esnafların isteğiyle yeni bir Çınar fidanı dikildi.

Asırlık Çınar ağacının bulunduğu yerde iş yeri olan Aziz Töngelli ve komşu esnaf arkadaşları aynı yere yeni bir Çınar ağacı dikilmesini istediler.

Esnafların isteğini değerlendiren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesine ileterek asırlık Çınar ağacının yanına kısa sürede Çınar fidanı daha dikildi.

Gayretlerinin gelecek nesiller için olduğunu belirten Esnaf Aziz Töngelli “Bizden önceki büyüklerimiz buraya Çınar ağacı dikerek bize büyük bir iyilik yapmışlar. Bir dönem bu bölgede birçok esnaf arkadaşımız iş yerine hep Çınar adını vermişlerdi. Çınar ağacımız, bizim mahallemizin olduğu gibi ilçemizin de sembolü. Bu çınar ağacımızla ilgili şiirler bile yazıldı. Biz de esnaf arkadaşlarla bizden sonraki nesiller için ağaç dikmeye karar verdik. Bu isteğimizi yerine getiren Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve OBB Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar’a çok teşekkür ederiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: