..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleriyle Buluştu

Başkan Tekintaş, Altınordu Belediyesi Meclis Üyeleriyle Buluştu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Meclis Üyeleriyle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Altınordu Belediye Meclis Üyeleriyle helalleşen ve duygulu anlar yaşayan Başkan Tekintaş, mecliste farklı siyasi partiler olmasına rağmen aynı karar çerçevesinde ortak imzalar attıklarının altını çizerek, “Hep beraber bir gelecek inşa etmek üzere sizlerle gece gündüz yolumuza devam ettik. 31 Mart Yerel Seçimleriyle birlikte 1 Nisan’dan sonra gelene de gönül rahatlığıyla bu görevi teslim edeceğiz. Bizim için önemli olan bu gemiyi limana en iyi en huzurlu şekilde teslim etmek” dedi.

Başkan EnginTekintaş, 2014 Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında seçildiği Altınordu Belediye Başkanlığı ve ardından yürüttüğü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevleri süresince hayata geçirilen bazı yatırımlarla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

BİZE GÖSTERİLEN DESTEĞİN HAKKINI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Belediye binaları, soğuk hava deposu, park ve beton yollar, spor tesisleri, çevre düzenlemeleri, Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali, Yem Kırma Projesi, Yumurta Paketleme Tesisi, Mostar Köprüsü, Karşıyaka Pazarı, Şirin Pazar, Durugöl Aile Sağlığı Merkezi, Trafik Eğitim Pisti, İçme Suyu Arıtma Tesisi, Çevre Yolu, Ormek, Bilgi Evleri, Rüsumat Sahili, Millet Kıraathanesi, Kadınlar Plajı, Yaşlı Yaşam Merkezi, Muhtar Evi ve Hanımlar Lokali, İçme Suyu Arıtma, temizlik ve geri dönüşüm faaliyetleri konularında geniş kapsamlı bir sunum yapan Başkan Tekintaş, “5 yıllık süre içinde kendimizi değerlendirmeye tabi tuttuğumuzda görüyoruz ki gittiğimiz her yerde bizi takdir edici, kıymet bilir bir irade görüyoruz ve bundan da son derece mutluyuz. Bize duasını esirgemeyen milletimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizi hem gönülden hem de fiilen desteklediler. Her gittiğimiz yerde bu desteği ve sevgiyi gördük. Toplumun her kesiminin davetine katıldık. Milletimizin düğünü, cenazesi, daveti bizim için buluşma noktası, gönül alma noktası olduğu gibi onların mutluluklarını ve üzüntülerini paylaşma yeri de oldu. Milletimizin bize güvenerek vermiş olduğu desteğin hakkını vermeye devam ettik ve edeceğiz” diye konuştu.

ÇOK ZOR ŞARTLARI BİRLİKTE KOLAYA ÇEVİRDİK

“Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır” diyen Başkan Engin Tekintaş, farklı siyasi görüşlerin bir arada bulunmasına rağmen ortak paydada buluşabildiklerinin ve hizmetleri bütünlük içinde yürüttüklerine vurgu yaptı. Başkan Tekintaş, “Büyükşehir olduktan sonra 2014 yılının 30 Mart’ında milletimizin de takdir ve tercihi ile 31 meclis üyesi arkadaşımızla Altınordu’yu kurduk ve birlikte çalışmaya başladık. Çok zor şartları birlikte kolaya çevirdik. Hizmetleri birlikte yürütme imkânı yakalamış olduk. Siyasi partiler, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Bu noktada burada siyasi partilerin temsil kabiliyeti ve seçilmişliklerin yanında birbirini doğru anlayan bir yönetim ve yapılanma sistemi olacak. Diğer taraftan da elbette ki düşünce değişiklikleri ve karar farklılıkları olacak. Biz burada farklı siyasi partiler olmamıza rağmen aynı karar çerçevesinde ortak imzalar da attık. Kararlarının çoğunun ortak kararla alındığını görüyoruz. Diğer taraftan yapılan projelere baktığımızda bu çerçeve içinde birçok projeyi ortak karar ve çalışmayla tamamladık. Bu bir meclis için olabilecek en güzel tablodur. Biz uzlaşmayı ve birlikteliği sağladığımıza inanıyoruz” dedi.

İHTİYAÇ DUYULDUĞU HER AN YARDIMA HAZIRIZ

İhtiyaç duyulduğunda her zaman yardıma hazır olduğunu dile getiren Başkan Engin Tekintaş, “Bu binada ve onun bünyesinde yer alan tüm arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hep beraber bir gelecek inşa etmek üzere gece gündüz yolumuza devam ettik. 1 Nisana kadar da devam edeceğiz.

1 Nisan’dan sonra gelene de gönül rahatlığıyla bu görevi teslim edeceğiz. Bizim için önemli olan bu gemiyi limana en iyi en huzurlu şekilde teslim etmek. Mümkün olduğunca bize düşen sorumluğu yerine getirmenin mutluluğuyla bu mekânları terk etmeyeceğimizi biliyoruz. Ama ne zaman ihtiyaç duyulursa proje bazında da yapmamız gereken ne varsa bu millet için hazır olduğumuzu ifade ediyorum. Haklarınızı helal etmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.

HİLMİ GÜLER, “ORTAK AKLI ORTAYA KOYARAK BİRLİKTE ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Düzenlenen organizasyona katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler ise “Burada en önemli ortak paydamız Ordulu olmak. Bu anlamda da siyasi kimliğin yanı sıra bir Ordulu olarak da ben sizin emrinizdeyim. Ordu’nun evladı olarak güzel şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra da yine sizlerle birlikte Ordu’muzu daha iyi noktaya getirmek ve ona değer katmak için çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bir bütün halinde açık belediyecilik anlamında ortak aklı ortaya koyarak birlikte çalışmalar yapacağız. Şuana kadar yaptığınız bütün çalışmalar için de hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 30 Mart 2014 seçimleri ile kuruluşu gerçekleşen Altınordu Belediyesi Meclis Üyelerine, katkılarından dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: