..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tekintaş, Bırakacağımız en önemli miras yaptığımızdır

Başkan Tekintaş, Bırakacağımız en önemli miras yaptığımızdır

Başkan Engin Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi kurucu meclisinin son toplantısının ardından Ordu’nun 19 ilçesi için beş yıldır birlikte görev yapan meclis üyeleri ile veda programında bir araya geldi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’inde yer aldığı programda duygularını ifade eden Başkan Tekintaş, “Bizler büyükşehir belediyemizin aksamadan yoluna devam etmesi ve millete olan hizmetin sürdürülmesi için gece gündüz çalışarak seçilmiş olan arkadaşlarımıza büyükşehir belediyemizi teslim edeceğiz” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “AMACIMIZ ORDU’YU PARMAKLA GÖSTERİLECEK BİR VİLAYET YAPMAK”

2014 yılında büyükşehir belediyesi süreci ile birlikte Ordu’ya 1,5 milyarlık yatırım yapıldığına dikkat çeken Başkan Engin Tekintaş,“Evlatlarımıza bırakacağımız en önemli miras yaptığımız işlerdir. Görevde olduğumuz beş yıl içerisinde gerek Ordu Büyükşehir Belediyesinin kurucusu olan Enver Yılmaz’ın gerekse şahsımın büyükşehir belediye başkanlığı yaptığı dönemde beklentiler, hayaller adına gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla bu mirası ortaya koyduk. Bir takım ruhu içerisinde 19 ilçe belediyesi, 75 büyükşehir meclis üyesi ve 330 ilçe meclis üyeleriyle neleri gerçekleştirdiğimizi geriye dönüp baktığımızda fark ediyoruz. 2014 yılında büyükşehir belediyesi olmamızla birlikte yaklaşık 1,5 milyarlık yatırım yaptık. Sahaya çıktığımızda ulaşımda, alt yapıda, içme suyunda, üst yapıdaki hizmet binalarında, kültür-sosyal-spor alanlarında, işletmelerde yapılan yatırımları görüyoruz. Bunların hepsini bize verilmiş yetkinin dışında hem vatandaş sorumluluğumuz için hem de insanı olarak bize verilen yetkiyi doğru kullanma sorumluluğumuz gereği bütün meclis üyelerimizin aldığı kararlarla gerçekleştirdik. Amacımız Ordu’yu 81 vilayet içerisinde parmakla gösterilecek bir il haline getirmektir. Bizler büyükşehir belediyemizin aksamadan yoluna devam etmesi ve millete olan hizmetin sürdürülmesi için gece-gündüz çalışarak, seçilmiş olan arkadaşlarımıza büyükşehir belediyemizi teslim edeceğiz. 31 Mart seçimlerinde aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyor meclis üyelerimize, belediye başkanlarımıza yaptıkları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“TECRÜBELERİNİZDEN YARARLANMAYI İSTERİZ”

Tecrübelerin önemine değinen Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu büyük bir ailedir. Ben de bir Ordulu olarak, bu ailenin doğal bir ferdi olarak kendimi kabul ediyorum. Şöyle baktığım zaman sadece Ordu’yu değil Türkiye’yi yönetecek bir kadro görüyorum. Bu büyük bir tecrübe büyük bir birikim. Bundan sonra görevi devralanlara güzel bir seviyede bırakıyorsunuz. Ben de bir Ordulu olarak, biraz da partiler üstü bir yaklaşımla olaylara bakmaya çalışıyorum. Eğer Allah nasip eder belediye başkanı olursam bu büyük tecrübeyi birlikte kullanmayı, sizlerin tecrübelerinizden yararlanmayı çok arzu ediyorum. Yapmak istediğiniz her fikri, her şeyi bize getirdiğinizde bunu ortak olarak değerlendirmekten şeref duyarız. Yarım kalan işleriniz, düşündüğünüz fikirleriniz ve projeleriniz varsa bunları mutlaka uygularız.” diye konuştu

“5 YILDA ORDU’YA BİR ŞEYLER KATMAK İÇİN ÇALIŞTIK”

Programda CHP grubu adına söz alan Hasan Karamustafa, beş yıl birlikte görev aldığı meclis üyeleriyle veda yemeğinde kendilerini bir araya getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ederek, “Beş yılı geride bıraktık. İsteğimiz muhalefet olarak Ordu’ya bir şeyler katmaktı. Güzel olanı desteklerken, yanlış olanı da eleştirdik. Birlik beraberlik içerisinde ilimizde yaşamayı arzu ediyoruz. Seçilen adaylara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

“KURUCU MECLİS ÜYELERİ OLARAK TARİHE NOT DÜŞTÜK”

Ak Parti grubu adına söz alan Salih Çelebi ise büyükşehrin kurucu meclis üyeleri olarak tarihe not düştüklerini belirtirken, “İlimize çok güzel hizmetlerin kazandırılmasına katkı sunduğumuza inanıyorum. Büyükşehir belediyesinin 19 ilçede hizmet götürmediği hiçbir alan olmadı. Bundan sonraki yaşamımızda hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

“UYUM İÇERİSİNDE İLÇELERİMİZE GÜZEL HİZMETLER KAZANDIRDIK”

İlçe belediye başkanları adına konuşan Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ise Ak Parti’nin 2014 yılında elde ettiği başarıya dikkat çekerek, “2014 yılında 20’de 20 yapan bir ilde belediye başkanı olarak heyecanla bir şeyler yapmanın mücadelesi içerisinde olduk. Uyum içerisinde çalışarak, ekip ruhu içerisinde ilçelerimize güzel hizmetler kazandırdık. Başta bakanımız olmak üzere bütün belediye başkanı adaylarımıza çıkmış oldukları bu yolda başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar