..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tören, Arzumuz, Çocuklarımıza Parlak Bir Gelecek Hazırlamak

Başkan Tören, Arzumuz, Çocuklarımıza Parlak Bir Gelecek Hazırlamak

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, 23 Nisan 1920’de kurulan ilk Meclisin; milli egemenlik başta olmak üzere vatan sevgisi ve bağımsızlık uğrana sergilenen fedakarlığın temsili olduğunu ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, bu tarihin Türk milleti için dönüm noktalarından bir tanesi olduğunu söyledi.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu vurgulayan ve çocuklara parlak bir gelecek bırakma arzusu içinde olduklarını aktaran Başkan Tören, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihi hiç kuşkusuz, aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş ve ‘hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesi gerçekleştirilmiştir.

‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla çıkılan bu yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milli egemenliği tesis eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakarlıkların timsali olmuştur.

Ulusal egemenlik vurgusunun ve kararlılığının yanında dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram vardır ki o da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. 23 Nisan çocuk bayramı milletimizin en değerli varlığı, aydınlık yarınlarımız, geleceğimizin teminatı tüm çocuklarımıza armağan edilmiştir. Çünkü geleceğimize sahip çıkacak nesil bugünün küçüğü yarının büyüğü çocuklarımızdır.

En büyük arzumuz, milli egemenliğimizin sembolü haline gelen çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlayabilmektir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek ‘bayram’ olan bu günde; gözlerindeki ışıkla bugünümüzü ve yarınımızı aydınlatan çocuklarımızın huzur, sağlık ve mutluluk içinde büyümelerini temenni ediyorum.

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakar üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklal mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli çocuklarımızın ve milletimizin bayramlarını en içten duygularla kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: