..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CEREN ÖZDEMİR, KABRİ BAŞINDA ANILDI

CEREN ÖZDEMİR, KABRİ BAŞINDA ANILDI

Ordu Kadın Platformu, 3 Aralık 2019 tarihinde evine giderken bir cani tarafından öldürülen Ceren Özdemir’i hayata gözlerini yumuşunun 1. yıldönümünde mezarı başında andı.

Ordu Kadın Platformu Ceren Özdemir’i ölümünün 1. yıl dönümünde unutmayarak kabri başında andı.

“Eşit bir Türkiye’yi birlikte yaratacağız”

‘Bizler bugün burada Ordu Kadın Platformu olarak pandemi koşullarında sınırlı bir sayıda katılım sağlayarak Ceren’i mezarı başında anıyoruz.’ denilen açıklamada şunlara yer verildi;

“Ama her birimiz bugün burada yüzlerce kadını temsilen bulunuyoruz. Gönülisterdi ki Ceren’i bugün mezarı başında değil onun bir gösterinde dans ederkenya da onu bir çocuğa müzik aleti çalmayı öğretirken izlemekiçin bir arada olmayı isterdik.

Maalesef Ceren 1 yıl önce en temel hakkı olan yaşam hakkı elinden alındı. Sonrasındaki süreçte takipçisi olarak 2. Duruşmanın sonucunda katil cezalandırıldı. Bu bizim ve ailenin acısını bir nebzede olsa hafifletmekle birlikte aslında diğer bir talebimiz olan katilin hapisten kaçış süreci ve kaçışı sonrasında yakalanamaması ve sonrasındaki bir dizi sorumsuzluğun ve sorumluları olan kamu görevlilerinin soruşturulması, yargılanması vecezalandırılmasıyerinegetirilmedi. Sadece katil cezalandırılmakla kaldı. Kamu görevlileri hakkında hiçbir soruşturma yapılmadı ve kimse ceza almadı. Bu acımızı ve öfkemizi daha da büyüttü. Bu talebimizi bugünde aynı şekilde dillendiriyoruz. Ceren’e sözümüz burada mezarı başında kadınlar olarak en temel yaşam hakkımızı savunmaya devam edeceğiz. Sokaklarda kadınların özgürce yürüdüğü çocukların şiddet görmediği tacize uğramadığı adil, özgür, eşit bir Türkiye’yi birlikte yaratacağız. Anısına saygıyla…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: