..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HER BAYAN GÜZEL(Mİ)DİR.

HER BAYAN GÜZEL(Mİ)DİR.

Sizler için Güzellik ve Bakım Uzmanı Seçil DEMİR OKAY’a sorduk.

Bayanlar güzelleşmek için neredeyse her yola başvururlar. Onlar için güzellik olmazsa olmazdır. Erkeklerde eşlerinin ya da sevdiklerinin güzel ve bakımlı olmasından son derece hoşlanırlar.

Peki; güzelleşmek için neler yapılıyor? Bayanlar güzelleşmek iççin kimlere gidiyorlar ve neler talep ediyorlar? Tüm bu soruların cevabını Ordu’nun seçkin güzellik salonlarından Kuaför Seçil’in sahibi, güzellik ve bakım uzmanı Seçil DEMİR OKAY verdi.

Siz de sorularınıza aradığınız cevapları bu röportajda bulacaksınız.

Soru: Solaryum nedir? Neden solaryuma girmeliyim? Faydaları nedir?

Cevap: Solaryum ultra viyola ışınları yayarak doğal olmayan bronzlaşma sağlayan makinedir. Solaryum ile bronzlaşma güneş ile aynı etkiye sahiptir. Tek fark solaryumdaki ışıkların birleştirilmesi ve daha güvenilir olması için belirli bir şekilde filtrelenmesidir. Faydaları her şeyden önce ultra viyola ışığına maruz kalmak deride D vitaminine yol açar.

Soru: Solaryuma yaz-kış girilebilir mi? Mevsim farkı oluyor mu?

Cevap: Tabi ki yaz kış solaryuma girilebilir. Mesela ilkbaharda cilde özgü bir ışık koruması sağlar. Cildi yaz mevsimine hazırlar. Sonbaharda yaz mevsimini uzatır. Sağlıklı ve dinlenmiş görüntü sağlar. Kışa hazırlar. Yazın solaryum tatile hazırlar. Evde geçirilecek bir tatil için teselli yaz sıcağı olmadan bronzlaştırır. Kışın ise sağlığı güçlendirir. Dinamik aktif görünüm sağlar.

Soru: Biraz lazer epilasyon hakkında konuşalım. Neden lazer epilasyon yaptırmalı?

Cevap:  Vücudumuzda istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmamızı sağlayan bir işlem olduğu için lazer epilasyon yapılmalıdır.

Soru: Lazer epilasyon her mevsim yapılır mı ?

Cevap:  Evet bazı kurallara dikkat edilerek her mevsim lazer yapılabilir. Çoğu insan yazın lazer uygulaması fikrine endişe ile yaklaşır bunun nedeni lazer tedavisinden önce ve sonra verilen güneşten uzak kalma tavsiyelerinden kaynaklanır. Yazın lazer uygulaması yapılırken 1 hafta öncesinde ve işlem sonrasındaki 1 hafta güneş banyosu yapılmamalıdır. Bundan dolayı lazer epilasyondan sonra açıkta kalan bölgelere (kol, bacak, omuz, yüz) yüksek koruma faktörlü güneş koruma kremleri önerilir.

Soru: Ağdadan ya da diğer yöntemlerden farkı nedir?

Cevap:  İstenmeyen tüyler yüzyıllar boyu kadınlar için büyük sorun olmuştur. Günümüzde erkekler içinde oldukça problem durumundadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yol vardır, ancak; uzun vadeli bir sonuç istiyorsak lazer epilasyon tercih etmeliyiz.

Soru: Sağlık açısından herhangi bir sakıncası var mı ya da faydası nedir?

Cevap:  Epilasyon sağlık açısından problem teşkil etmeyen bir yöntemdir. Zarar vermesi ancak bazı önemli detaylara dikkat edilmemesi halinde gerçekleşir. Hijyen çok önemlidir. Zira iltihap kapma riski fazladır. Alerjik bir bünye söz konusu ise ki bunlar genelde lazer ışığına duyarlılık egzama ve cilt hassasiyeti yaşayan kişilerdir ve epilasyon bu kişilere önerilmez.

Soru: Cilt tipi makyajı nedir? Neden herkese aynı makyaj uygulanmaz?

Cevap:  Yağlı, kuru, karma. Hepimizin cilt tipi birbirinden farklı olsa da arzusu aynıdır. Hepimiz zaman zaman aynaya baktığımızda pürüzsüz ve canlı bir cilt görmek isteriz. Ancak bazen yanlış ürünlerle yaptığımız makyajlar hayal ettiğimizden farklı sonuçlar verebilir. Pütürlü, aşırı yağlı veya una bulanmış gibi bir cilt görünümüyle karşılaşmamak için cilt tipini iyi tanıyıp uygun ürünler kullanarak olası sonuçlar engellenebilir.

Soru: Neden kuaförlük mesleğini seçtiniz?

Cevap:  Çocukluk hayalimdi.

Soru: Zorlukları nelerdir?

Cevap:  Kuaför olmak demek hemen her gün çalışmak, müşteriyi anlamak ve salondan mutlu uğurlamak demek. Geriden kalfa, usta yetişmemesi de en büyük zorluklar arasında.

Soru: Size kattıkları nelerdir?

Cevap:  Ben bugün bir yere gelebildiysem bunu mesleğime borçluyum. Cesareti, risk alabilmeyi, araştırmayı mesleğim sayesinde öğrendim.

Soru: Bayanlara bir şeyi beğendirmek zordur, bu konudaki zorluklarınız nelerdir?

Cevap:  Öncelikle bu konuda vizyonunun geniş olması gerekir. Müşterinin beklentilerini karşılamaktan öteye geçip öneri getirebiliyor olmak gerekir. Anlatmaktan çok dinleyip ne isteyip ne istemediğini bilmek ve müşteriyi memnun edecek olayı oluşturmak gerek. İş sadece saçın iyi yapılabiliyor olmasıyla bitmiyor. Müşterinin psikolojisini anlamak gerek. Çünkü bazen sadece kendilerini iyi hissetmek için gelen müşterilerimiz oluyor. Bu yüzden onu anlamamız, iyi hissettirmeye çalıştığımızı yansıtmamız gerekiyor.

Evet; umarız bu keyifli sohbet sizlere ve güzelliğinize bir şeyler katmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: