..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLETLERİN GÜCÜNÜN TEMELİNDE KADINLARIN GÜCÜ YATAR

MİLLETLERİN GÜCÜNÜN TEMELİNDE KADINLARIN GÜCÜ YATAR

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Milletlerin gücünün temelinde kadınların gücü yatar. Buna en güzel örnek, Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında, yaptığı fedakârlıklarla büyük katkı sunan Türk kadını değil midir? Savaşta olduğu kadar barış zamanlarında da kadınlarımızın katkılarına muhtacız. Kadınları geri planda kalmış toplumlar hiçbir alanda başarılı olamazlar.” dedi.

“MİLLETLERİN GÜCÜNÜN TEMELİNDE KADINLARIN GÜCÜ YATAR”
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Kadınlar, bir toplumun yükselmesinde ana faktörlerin başında gelir. Çünkü kadın fedakârlığın simgesidir.” ifadelerini kullandı.

-“Kadınlar, bir toplumun yükselmesinde ana faktörlerin başında gelir”-

Kadınları geri planda kalmış toplumların başarılı olamayacaklarını belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınları baş tacı yapan bir inancın mensuplarıyız. Bizim devlet geleneğimizde, toplumsal yapımızda kadınlar hep önde ve öncü olmuşlar ve birçok alanda erkeklerle omuz omuza mücadele etmişlerdir. Türkülerimizde, destanlarımızda, ninnilerimizde; kadının önemi ve kahramanlıkları hep vurgulanmıştır. Fakat ne yazık ki kadınların bu denli kıymetli, bu denli kutsal önemi toplumun tüm kesimlerince anlaşılamamakta, ülkemizde ve dünyada kadınlarımız çeşitli alanlarda şiddete maruz kalmaktadır. Toplumun her alanında aktif rol üstlenen kadınlarımız, aynı şekilde demokrasimizin vazgeçilmezleri arasındadır. Milletlerin gücünün temelinde kadınların gücü yatar. Buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında, yaptığı fedakârlıklarla büyük katkı sunan Türk kadını değil midir? Savaşta olduğu kadar barış zamanlarında da kadınlarımızın katkılarına muhtacız. Kadınları geri planda kalmış toplumlar hiçbir alanda başarılı olamazlar. Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında, doğumdan ölüme varlıklarıyla bizleri onurlandıran, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 86. yıl dönümünü ve kadın hakları gününü kutluyor, kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: