..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da 89 Araç Trafikte Men Edildi

Ordu’da 89 Araç Trafikte Men Edildi

Ordu’da polis sorumluluk bölgesinde ; 1 ölümlü, 29 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş ve bu kazalarda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 42 vatandaşımız da yaralanmıştır.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde; 31 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan,56 araç sürücüsüne modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan,24 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten,197 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden,806 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan,83 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan,15 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan,29 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan,işlem yapılmıştır.

Diğer denetimlerle birlikte toplam 10.749 araç kontrol edilmiş, 2.057 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapılmış, 89 araç trafikte men edilmiş, 31 araç sürücüsünün sürücü belgesine el konulmuştur.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: