..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ORDU’DA VAKALAR TAVAN YAPTI!

ORDU’DA VAKALAR TAVAN YAPTI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aralarında Ordu’nun da bulunduğu 15 İlde vakaların yüzde 100 oranında arttığını söyledi. Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun ise; “Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyulsaydı, şimdi bu durumda olmazdık.” dedi.

Yüzde 100 artış…

 

Sağlık Bakanı Koca, ilk kez hasta koronavirüs hasta sayısı yerine vaka sayısını açıkladı. Koca, Ordu’nun da aralarında olduğu 15 ilde vakaların yüzde 100 oranında arttığını dile getirerek, vatandaşları tedbirlere uymaya davet etti.

Aralarında Ordu da var

Bakan Koca ve “İstanbul dahil bazı illerde düşüşler görüldü ancak erken yargıya varmak zor. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir’de üçüncü zirve yaşanıyor. Son hafta içinde yüzde 50’nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var. Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale’de yüzde 50 ile yüzde 100 arası artışlar oldu.” dedi.

“Suçlu vatandaşlar”

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun ise vakaların bu duruma gelmesinin tek sorumlusunun kurallara uymayan vatandaşlar olduğunu belirterek, “Bizi bu noktaya tüm ülke genelinde vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kuralı gibi basit 3 kurala uymaması getirdi. Bu kurallara uyulsaydı, şimdi bu durumda olmazdık. Bunun tek suçlusu vatandaşlarımız. Hiç suçu olmadığı halde fedakarca cephede çarpışan ise koca yürekli sağlık ordusu.” dedi.

Örnek verdi

Kurallara uyulmamasından dolayı vakaların artışını bir örnekle anlatan Coşkun; “Elinde bir şişe içinde 1 litre su var. Benim elimde de 250 ml’lik bardak var, ben sana diyorum ki; sadece 250 ml su doldur bardağıma, içeyim sonra diğerlerini de 3 kez daha 250×3 doldurursun içerim diyorum. Ama sen hepsini bir defada dolduruyorsun. Su yerlere taşıyor. İşte şu anki durum da bu.” diye konuştu.

“Toparlayabiliriz”

Hala geç olmadığının altını çizen Coşkun; “Hala insanlarımız kurallara uyar, kendi yasaklarını kendileri uygularlarsa toparlarız. Tüm sistem yeniden toparlar. Ama bu insanlara bağlı . Sorumsuz ve kural tanımaz her insan aslında bir sevdiğini öldürüyor farkında değil.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: