..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da yavru karacalar annelerine kavuştu.

Ordu’da yavru karacalar annelerine kavuştu.

Ordunun Ünye ve İkizce ilçelerinde İki duyarlı vatandaş buldukları karaca yavrularını annelerine kavuşturdu.

Muammer Mustafa Efiloğlu (32 Nakliyeci ) Ordunun Ünye İlçesi Gölevi Mahallesi Şeyh Yunus Mevkii fındıklıkta gezerken , Mustafa Güler ( 32 Çiftçi ) Ordunun İkizce ilçesi Kaynartaş mahallesi Karaağaç Küme evleri mevkii fındık bahçesinde tırpan yaparken yavru karaca buldular . Sahipsiz zannederek evlerine götürdüler. Daha Sonra durumu Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliğine ihbar ettiler .

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım dan aldıkları bilgiler ve talimatlar doğrultusunda karaca yavrularını buldukları yere bırakmaya ikna oldular.

Muammer Mustafa Efiloğlu ( 32 ) Nakliyeci Ünye :

Karacayı aldığım yere bıraktım.Annesi Kokumdan ve varlığımdan rahatsız olmasın diye hemen oradan uzaklaştım. 30 dk sonra tekrar kontrol amaçlı geldiğimde karaca yavrusu bıraktığım yerde ve civarında yoktu. Yavru karacayıAnnesi ile buluşturduğum için çok mutluyum dedi.

Mustafa Güler (32) Çiftçi ikizce :

Yavru Karacayı aldığım yere gittiğimde bir süprizle karşılaştım. Bulduğum yerde bir yavru karaca daha vardı . İki yavru karacayı yanyana aynı yere bıraktım. Sonra hemen ordan uzaklaştım. Ve Uzak bir yerden gözlemlemeye başladım. Ben yavru karacayı bıraktıktan sonra bıraktığım yerden sesler gelmeye başladı . Anne karacanın geldiğini gördüm ve kokumdan rahatsız olmasın diye bölgeden uzaklaştım. 1 saat sonra gittiğimde iki yavru karacada yerinde yoktu. Annesi alıp daha güvenli bir ortama götürmüştü. Yavru karacayı annesi ile kavuşturduğum için çok mutluyum dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: