..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’ya Karadeniz en Modern Salonu Yapılacak

Ordu’ya Karadeniz en Modern Salonu Yapılacak

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle, Genel Sanat Yönetmenliğini Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Aylin Gürsoy’un yaptığı “AylinSanart Tiyatro Topluluğu”, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve AylinSanart Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Aylin Gürsoy, Aylin Sanat Dergisi Yazı İşleri Müdürü Talip Kocakoç, topluluk üyeleri Hakan Kalaycı, Hayrünnisa Sönmez, Hatice Kanber, Deniz Kırcan Öztürk, Hülya Hamzaoğlu, Murat Saylan, Önder Akbaş, Fatma Bayrak, Tuncay Ersoy, Serdar Seçkiner’i makamında kabul eden Vali Seddar Yavuz, tiyatronun önemli bir sanat dalı olduğuna vurgu yaptı.

Ordu’nun kültür ve sanat şehri olduğuna dikkat çeken Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun perdelerinin kapanmadığını hatırlatarak, bunun özellikle Ordu ili açısından onur duyulacak ve övülecek bir hadise olduğunu söyledi.

Vali Yavuz, “Tiyatro ile alakalı söylenecek çok şey var. Sevinçlerimizi, hüzünlerimizi, aslında hayallerimizi, geleceğe dair tasavvurumuzu tabir eden ve aynı zamanda güldüren, güldürürken düşündüren, birçok alanı kapsayan önemli bir sanat dalı olarak görüyoruz. Bu vesileyle hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Devletin kültür ve sanata verdiği öneme değinen Vali Yavuz, özel tiyatrolar da dahil olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklendiğini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız da sanatı ve özellikle de tiyatroyu sürekli destekliyor. O yüzden devlet olarak sizlerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Eksiklerimiz, kusurlarımız vardır. Bunları ileriki süreçte daha iyi hale getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Ordu’da Karşıyaka Spor Tesislerinin yanında 750 kişilik bir salon inşa edileceğinin altını çizen Vali Seddar Yavuz sözlerini şöyle tamamladı: “Bu salon Karadeniz’deki en modern salon olacak. Şimdi Ordu Kültür Sanat Merkezi’nin dışında, Karadeniz bölgesi için yeni bir sahne oluşturuyoruz. Karşıyaka Spor tesislerinin hemen yanında olacak ve ulaşım açısından iyi bir yer. Burası aynı zamanda yeni gelişen bir yer. Aynı zamanda bir müze de olacak. İçinde sanat adına her şeyi kapsayacak bir kompleks bu aslında. Sadece şehrin tarihini değil, ayrı zamanda şehrin kültürünü yansıtan bir müze olacak. Dolayısıyla benzeri olmayan bir eser kazandırıyoruz. Projenin son şeklini verdik. Yakın bir tarihte de ihaleye çıkacak.”

Ziyarette, Devlet Tiyatro Sanatçısı ve AylinSanart Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Aylin Gürsoy’da bir konuşma yaparak, Ordu için elinden geleni yaptığını söyledi.
AylinSanart Topluğu içinde Ordu Devlet Hastanesi personelinden oluşan bir tiyatro ekibi oluşturulduğunu belirten Gürsoy, tiyatro ekibinin çalışmalara başladığını ifade etti.

Aynı zamanda Ordulu olan Devlet Tiyatro Sanatçısı Aylin Gürsoy, “30 yılını bu mesleğe gönülden vermiş bir sanatçıyım. Bugün de kendi memleketime, Ordu’muza ne yapabilirim diye çalışmalar yapıyorum. Sizlerden beklentimiz, yeni oluşturmuş olduğumuz tiyatro ekibine sahip çıkmanız” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden ekiple bir süre sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: