..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TGS’den sertifika programı

TGS’den sertifika programı

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS)’nın Ordu’da düzenlediği “Gazeteciler İçin Yeni Medya ve Sendikal Haklar Sertifika Programı” sona erdi.

Balıktaşı City Otel’de düzenlenen programa Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti katkı sundu. TGS Akademi Direktörü Orhan Şener’in “Yeni Medya ve Gazetecilik” başlıklı sunumu ile başlayan programa, medya mensupları yoğun ilgi gösterdi.

Orhan Şener, medyada dijital dönüşümün baş döndürücü bir hızla devam ettiğini belirterek, yerel basının bu sürece kendisini adapte etmesinin önemine dikkat çekti.

Programın ikinci bölümünde de TGS Hukuk Müşaviri Av. Meliha Selvi, kıdem tazminatından çalışma sürelerine, yıpranma payından fazla mesaiye kadar gazetecinin yasal haklarını anlattı. Av. Selvi geçen hafta içerisinde gazetecilerin yıpranma payı ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı da değerlendirerek, kaybedilen hakların yanında bunun az da olsa iyi bir gelişme olduğunu söyledi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Gökhan Durmuş da son oturumda “Sendika Ne işe yarar?” başlığı altında TGS’nin tarihi sürecini, kazanımları, bugün yürüttükleri proje ve çalışmaları anlattı. Durmuş, gazetecilerin örgütlenmesinin önemine işaret ederek, “gazeteciler örgütlenmekten vazgeçtikçe hakları da bir bir elinden alınıyor. Bu sorunların üstesinden sendikalı olmadan gelmek zor” diye konuştu.

Program katılan gazetecilere sertifikalarının verilmesi ile son buldu. Ordu Hayat

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: