..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ YAVUZ, YENİ NORMALLEŞME SÜRECİ KURALLARINI DENETLİYOR

VALİ YAVUZ, YENİ NORMALLEŞME SÜRECİ KURALLARINI DENETLİYOR

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altın alan Koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlerin azaltılması ve kontrollü sosyal yaşama dönülmesi sürecinde uyulması gereken kurallar, bizzat Vali Seddar Yavuz tarafından denetleniyor.
“Çarşamba Pazarı”nı Denetledi
Altınordu ilçesinde haftanın Çarşamba günleri kurulan semt pazarını gezen Vali Seddar Yavuz, pazar içerisinde maske kullanımına, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi.
Vali Seddar Yavuz, ‘Çarşamba Pazarı’nda yapmış olduğu kontrollerde, belirlenen kurallara uygun davranmayan vatandaşlara ve satıcılara uyarılarda bulundu. Semt pazarının giriş ve çıkış noktalarında görev yapan zabıta ve güvenlik görevlilerini de ikaz eden Vali Yavuz, daha etkin kontrol ve denetim yapmalarını istedi.
İl Dışından Gelenler Sıkı Takip Edilecek
Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ermesi üzerine başta İstanbul olmak üzere, yurt içinden ve yurt dışından memleketlerine gelen Ordululara da uyarılarda bulunan Vali Seddar Yavuz, il dışından gelen vatandaşların 14 gün süreyle kendilerini evlerinde izole etmelerini istedi.
Salgının yayılmasını engellemek için yoğun çaba ve gayret sarf edildiğini ifade eden Vali Yavuz, salgınla mücadelede bugüne kadar verilen emeklerin boşa gitmemesi için vatandaşların yapılan uyarılara ve belirlenen kurallara riayet etmeleri gerektiğini kaydetti.
Konuyla ilgili mahalle muhtarlarına SMS mesajı gönderen Vali Yavuz, muhtarlardan, il dışından mahallelerine gelen vatandaşların sıkı takip edilmesini, evlerinde izole edilmelerinin sağlanmasını, aksine hareket edenlerin güvenlik birimlerine bildirilmesini istedi.
Asker Uğurlamalarında Toplu Organizasyonlar Yasaklandı
Ordu’da bu dönem içerisinde asker sevkiyatının olduğunu dile getiren Vali Yavuz, asker uğurlamasında toplu organizasyon ve programların yasaklandığını, bu yasağa uymayan hakkında adli ve idari işlem yapılacağını sözlerine ekledi.
Bu konuda da mahalle muhtarlarına SMS mesajı gönderen Vali Yavuz, mahallelerde toplu asker uğurlama organizasyonlarına izin vermemelerini ve mani olmalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: