..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali  Yavuz’un Çanakkale Zaferi Mesajı

Vali Yavuz’un Çanakkale Zaferi Mesajı

Bundan 104 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır.

Günün yokluk ve imkansızlıklarına rağmen, Aziz Milletimizin yüksek irade ve sarsılmaz inancıyla kazandığı bu zafer, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir.

Çanakkale Savaşı’nda çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, Mehmetçiğin göğsüne bomba ve mermi yağdırmıştır. Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

Çanakkale Zaferi, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “o rükû olmasa dünyada eğilmez başlar” dediği bir milletin, Allah’tan başka hiçbir varlığa boyun eğmeme iradesini ortaya koyduğu bir destandır.

İnsanüstü fedakârlıklarla, millet ve bayrak sevgisinin örnekleriyle dolu bu destanın kahramanları, bizlere bıraktıkları manevi miraslarla gönlümüzde sonsuza dek yaşayacaklardır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: