..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Altınordu Belediyesi’ne Mobil Sağlık Aracı Kazandırıldı

Altınordu Belediyesi’ne Mobil Sağlık Aracı Kazandırıldı

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Altınordu’ya “Mobil Sağlık Tarama Aracı” kazandırma projesi Japonya Büyükelçiliği tarafından onaylandı ve iki taraf arasında protokol imzalandı.

Altınordu Belediyesi belediyecilik alanında yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra toplum yararına hayata geçirdiği projelerle de adından sıkça söz ettiriyor. Bu kapsamda Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı çerçevesinde hastaneye ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlar, mevsimlik tarım işçileri ve Suriyeli mültecilerin sağlık taramalarının yapılabilmesi için Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Altınordu’ya “Mobil Sağlık Tarama Aracı” kazandırma projesi Japonya Büyükelçiliği tarafından kabul edildi.

Projenin onaylanmasının ardından Ankara’da bulunan Japonya Büyükelçiliği’nde bir protokol imza töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Japonya Büyükelçisi Akoi Miyajima, milletvekilleri, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, T.B.M.M temsilcileri, Altınordu Belediyesi Teftiş Müdürü Selma Türkmen Arslan, proje sahibi belediye ve dernek yetkilileri katıldı.

BAŞKAN TEZCAN: “İLÇEMİZE ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET KAZANDIRDIK”

Japonya Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, hazırlanan proje ile Altınordu’ya çok özel bir hizmet kazandırdıklarını söyledi. Mobil Sağlık Tarama Aracı ile vatandaşların, mevsimlik tarım işçilerinin ve Suriyeli vatandaşların taramalarının yapılacağını ifade eden Başkan Tezcan, “Japonya ile Türkiye arasındaki dostluk her geçen gün artarak devam ediyor. Japonya Büyükelçiliği tarafından ilçemize kazandırılan Mobil Sağlık Tarama aracının Altınordu’ya çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu araç ile vatandaşlarımızın ve özellikle yaz aylarında ilimize gelen mevsimlik işçiler ile iç savaş sebebi ile ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizin sağlık taramaları gerçekleştirilecektir. Böyle anlamlı ve özel bir projenin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşıyor, Japonya devleti başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BÜYÜKELÇİ MİYAJİMA: “TÜRKİYE VE JAPONYA ARASINDA İYİ İLİŞKİLER KURULDU”

Programda konuşan Japonya Büyükelçisi Akoi Miyajima, Türkiye ve Japonya’nın coğrafi olarak bir birine uzak iki ülke olmasına rağmen çok iyi ilişkilerinin olduğunu söyledi. Bu kapsamda yerel yönetimlerle de önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Miyajima, verilen desteklerin iyi günlerde kullanılması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından “Mobil Sağlık Tarama Aracı” projesi için Japonya Büyükelçisi Akoi Miyajima ve Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan arasında protokol imzalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: