..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAMPÜSTE KAN BAĞIŞI

KAMPÜSTE KAN BAĞIŞI

KAMPÜSTE KAN BAĞIŞI

Ordu Ünversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından başlatılan “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyası kapsamında kan bağışında bulundu.
Geçtiğimiz ay Ordu Üniversitesi ile Türk Kızılay Ordu şubesi arasında imzalanan Hedef25 iş birliği protokolü kapsamında Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi’nde “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyası başlatıldı. Ordu Üniversitesi personeli ile öğrencilerinin kan bağışçısı olmasının amaçlandığı iş birliği kapsamında Üniversitemizde 2015 yılından bugüne toplamda 8 bin 264 kan bağışı yapıldı.


Kampanyaya destek sağlamak için kan bağışında bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Türk Kızılay Ordu Şubesi ile Üniversitemizin tüm birimlerindeki öğrencilerimiz ve tüm personelimizin kan bağışçısı olması hususunda imzaladığımız iş birliği protokolü ile gençlerimizi kan bağışı hususunda bilinçlendirerek bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Bu kapsamda biz de ‘Kampüsün Kanında Hayat Var’ sloganı ile Türk Kızılay Ordu Şubesi tarafından başlatılan kampanyaya destek olduk. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka bir alternatifi olmayan tek tedavi aracıdır. Yapılacak her bağışın insancıl ve onurlu bir davranış olduğu düşüncesiyle Üniversitemiz personeli ve öğrencilerimizi gönüllü kan bağışçısı olmaya davet ediyorum.” dedi.
Kampanyaya destek olmak isteyenlerin 13 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar kan bağışında bulunabileceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: