..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Tam Donanımlı 6 adet Yeni Ambulans Kazandı

Ordu Tam Donanımlı 6 adet Yeni Ambulans Kazandı

Ordu’ya 6 adet tam donanımlı yeni ambulans tahsis edildi.Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu’ya gönderilen Tam donanımlı 6 adet yeni ambulans  dağıtıldı.

2002’de Ordu ilinde sadece 2 ambulansla verilen 112 Acil Sağlık Hizmeti , bugün dağıtımını yapılan 6 yeni ambulans ile birlikte toplamda 63 adet tam donanımlı ambulans ile hizmet verecek.

Ordu  Sağlık il Müdürünün yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “2002 yılında Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu sayımız 2 iken 2019 yılında ise 29 tanesi A tipi, 9 tanesi B tipi ve 3 tanesi C tipi olmak üzere toplam 41 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile hizmet verilmektedir. 2002 yılından günümüze kadar olan gelişmeler de gösteriyor ki, İl Sağlık Müdürlüğü olarak Acil Durumlarda sunulan sağlık hizmetlerini uluslararası standartların üzerine taşımak ve uluslararası düzeyde örnek alınacak yapıya ulaşmak amacıyla, Acil sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği, etkinliği, verimliliği, hizmet alan vatandaşlarımızın memnuniyeti için çalışanlarımızın eğitim düzeylerini sürekli artırıyor ve teknolojik yeniliklerden faydalanarak hizmetin toplumun her kesimine aynı standartta ulaştırılmasını sağlıyoruz. Ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde afet ve olağan dışı durumlara yönelik gerekli hazırlıkları yaparak, afet durumunda tam donanımlı ekip ve ekipmanlarla afet bölgesine en hızlı şekilde ulaşarak etkin sağlık hizmetlerini sunabiliyoruz. Acil sağlık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 112 acil sağlık hizmetlerini tüm yerleşim bölgelerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırıyoruz. Yaygın istasyon ağı ve profesyonel ekiplerle vakalara; kent merkezinde 10, kırsalda 30 dakikada ulaşma oranları yüzde 95’in üzerine çıkarılarak gelişmiş ülkelerdeki ulaşma süreleri geride bırakılmıştır

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: