..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Tıp Fakültesi hastanesi bir an önce yapılmalı.

Ordu Tıp Fakültesi hastanesi bir an önce yapılmalı.

Ordu ‘da mevcut hastanelerin artık halkın ihtiyacını karşılayamadığını belirten Türk Sağlık sen ordu şube Başkanı fatih Galender ZENGİN acilen Ordu’ya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kazandırılması gerektiğini belirti.

Türk Sağlık sen sendika binasında basın açıklaması yaparak, kentin sağlık alanında en büyük ihtiyacı olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir an önce Orduya kazandırılması gerektiğine dikkat çekti.

Yönetim kurulunun da hazır bulunduğu basın açıklamasını Türk Sağlık sen Ordu şube Başkanı Fatih Galender ZENGİN okudu.

Ordu da sağlık alanında hizmet veren 2’si Devlet Hastanesi, 3’i özel hastane ve 1’i de Ağız ve Diş Hastanesi olmak üzere toplam 6 hastanenin mevcut olduğunu söyleyen ZENGİN, mevcut hastanelerin artık halkın sağlık ihtiyacına cevap veremediğini belirtti.

Ordu nun sağlık alanında ciddi yatırımlara ihtiyacı var”

“Her geçen gün her alanda büyüyen, gelişen güzel ordumuzun halkımıza sağlık hizmeti sunma noktasında aynı paralelde geliştiğini söyleyemeyiz.

Bir şehrin gelişimi için en önemli kriterlerden biri de halkın sağlık alanında bilinçlendirilmesi ve gerekli olan sağlık sorunlarının giderilmesidir.
Ancak maalesef bu konuda Ordumuza yeterli duyarlılığın gösterilmediğine inanıyoruz. ordu ilimizin sağlık alanında ciddi olarak yatırımlara ihtiyacı vardır, bu da bir Tıp Fakültesi, en azından bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ihtiyacıdır.” dedi.

Nüfus olarak Ordu dan daha az olan illerde bile Tıp Fakültesi veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğunu belirten ZENGİN, Ordu da bu hastanelerin olmamasının halkı çok ciddi sıkıntılara soktuğuna söyledi.

“Mevcut hastaneler ihtiyaca cevap verememektedir”

Mevcut hastanelerin artık halkın ihtiyacını karşılayamadığının altını çizen ZENGİN, “Nüfusu gittikçe artan şehrimizde hastaneler maalesef halkın ihtiyacını karşılayamamaktadır. Bununla beraber ordu daki hastanelere sadece orduya değil birçok çevre illerden bile hasta gelmektedir.

Bu yüzden ciddi bir yoğunluk yaşanmakta, bu yoğunluk hizmet kalitesini de olumsuz etkilemektedir.

Ayrıca yoğun bakım üniteleri yetersiz olduğundan gelen hastalar başka illere sevk edilmekte, bu durum hem hastayı hem de hasta yakınlarını büyük bir sıkıntıya sokmaktadır. Yine hastanelerin hasta kapasitesinin yetersiz olması hastaları ciddi sıkıntıya sokmaktadır.

Sadece ordu Devlet Hastanesine günde ortalama 2 bin 500-3 bin hasta başvurusu yapılmaktadır. Hastane bu ihtiyaca kesinlikle cevap verememektedir.” Şeklinde açıklamada bulundu.

“Acilen Eğitim Araştırma Hastanesi yapılmalıdır”

Acilen Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinin yapılması gerektiğini vurgulayan ZENGİN, yetkililere seslenerek, “Bütün bunlar düşünüldüğünde Ordu ya çok ciddi manada bir Tıp Fakültesi veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması gerekmektedir

Biz Türk Sağlık sen olarak bu konuda yetki sahibi olan herkesin özellikle ordu milletvekillerimizin ivedilikle bu konuya el atmalarını ve halkımızı bu ciddi sıkıntılardan kurtarmalarını istiyor ve bekliyoruz.

Ayrıca bu konunun takipçisi olacağımızı ve değişik vesilelerle bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz.” İfadelerini kaydetti.

Fatih Galender ZENGİN
Türkiye kamu Sen Ordu il Temsilcisi
Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: