..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Bölgede Gözde

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Bölgede Gözde

ORDU (AA) – Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Eğitim ve öğretim noktasında elde ettiği yüksek doluluk oranı ve yurttaş odaklı sağlık hizmetleri misyonuyla hem geleceğin hekimlerini yetiştiren hem de gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle toplum sağlığına fayda sunan Diş Hekimliği Fakültesi, başta bölge olmak üzere bölge dışında da adından sıkça söz ettirmektedir.” dedi.

Yarılgaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diş Hekimliği Fakültesi’nin yaklaşık 13 bin metrekare kapalı alanla hastalara hizmet sunduğunu belirtti.

Yarılgaç, 109 aktif ünite ile insan sağlığına daha geniş çerçevede hizmet sunan Diş Hekimliği Fakültesi’nin 28 öğretim üyesi, 3 uzman, 65 araştırma görevlisi ve 362 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerine devam ettiğini kaydederek, “Sahip olduğu preklinik, fantom ve Ar-Ge laboratuvarları ile teori ile pratiğin birleştirilmesine imkan sağlanan fakültede 10 röntgen odası, 8 poliklinik, 2 lokal ve 1 genel ameliyathane, 80 kişilik seminer salonu, 80 kişilik 5 öğrenci amfisi ile kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.” diye konuştu.

2012 yılından bu yana Diş Hekimliği Fakültesi’nden faydalanan hasta sayısının 1 milyonu bulduğuna dikkati çeken Yarılgaç, şöyle devam etti:

“Sunduğu diş sağlığı hizmeti ile bölgesinde üst sıralarda yer almaya devam eden üniversitemiz diş hekimliği fakültesine 2018 yılında başvura hasta sayısı 77 bin 414, diş tedavi sayısı 245 bin, cerrahi işlem sayısı 4 bin olarak verilere yansıdı. Bununla birlikte kurulduğu 2012 yılından bugüne geçen süre içerisinde fakültemize 308 bine yakın hasta başvurarak 1 milyonun üzerinde diş tedavi işlemi 16 bin hastada ise cerrahi işlem gerçekleştirildi.”

Yarılgaç, yapılan tedavi işlemlerinin yanı sıra gelecek birkaç ay içerisinde yataklı servis aktif hale getirilerek zihinsel engelli hastaların diş tedavileri işlemlerinin gerçekleştirileceği bildirerek, şunları kaydetti:

“Eğitim ve öğretim noktasında elde ettiği yüksek doluluk oranı ve yurttaş odaklı sağlık hizmetleri misyonuyla hem geleceğin hekimlerini yetiştiren hem de gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle toplum sağlığına fayda sunan Diş Hekimliği Fakültesi, başta bölgesi olmak üzere bölge dışında da adından sıkça söz ettirmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: