• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNYE’DE 700 YILLIK SEVGİ YOLCULUĞU “YUNUS EMRE”

ÜNYE’DE 700 YILLIK SEVGİ YOLCULUĞU “YUNUS EMRE”

Yunus Emre’nin vefatının 700’ncü yıl dönümü dolayısıyla ve ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilmesi, yine UNESCO tarafından 2021 yılının Yunus Emre Yılı olarak belirlenmesi kapsamında kabri bulunan Ünye’de bir dizi etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Etkinlikler kapsamında Ünye Şeyh Yunus Emre tepesinde bulunan türbe alanında açılış programı düzenlendi.

Programa Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gürol Özcüre, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Program ilk olarak Gönül Dostları Grubunun sergilediği ve Yunus Emre dizelerinden oluşan tasavvuf müziği sunumu ile başladı.

Tasavvuf müziğinin ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve ardından Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilerinin Yunus Emre dizelerini seslendirdikleri sunum ile devam etti.

Karadeniz’de Yunus’un İzi etkinlikleri açılış programı protokol konuşmaları ile sürdü.

 

Konuşmaların ardından Ordu Üniversitesi’ne, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve Ordu Valisi Tuncay Sonel’eplaket takdim edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar