..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu İli Altı Ayı Kayıp  Geçirdi

Ordu İli Altı Ayı Kayıp Geçirdi

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin altı ayını değerlendirerek “Ordu için kayıp altı ay geçirdik.” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler’in altı aydır beton ve inşaat projeleri açıklamaktan başka bir şey yapmadığını belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Altı aydır Sayın Güler’den soyut proje açıklaması duyduk. 600’ün üzerinde proje önerisi olduğunu söylüyor. Ama Ordu’nun en acil sorunları çözümlenemedi. Yağmur ve güneşten korunaklı dolmuş durağı gereksinimi olan yerler var. Otopark sorunu acilliğini devam ettiriyor. Ama Sayın Başkan nedense bugünün sorunlarına yönelik adım atması gerekirken belki 50 yıl sonra gereksinim duyulacak sorunlara öncelik veriyor. Öznesi insan olan ve sosyal yaşama yönelik projeler de yok.” dedi.

Koyun can derdinde kasap et derdinde

EMEP Ordu İl Başkanı Poyraz, Belediye Başkanı Hilmi Güler’in “Koyun can derdinde kasa et derdinde” anlayışında hareket ettiğini vurgulayarak, “Başkan Güler halkın gereksinimlerine göre planlama yapmıyor. Birileri bir proje yapıyor, getiriyor değerlendirmeye alıyor ama halkın acil gereksinimleri dikkate alınmıyor. Belediyede kişiler değişmiş ama yönetim anlayışı aynı biçimde devem ediyor.” diyerek tepki gösterdi.

Stratejik plan nerede?

Büyükşehir ve Altınordu Belediyelerine altı ay içinde hazırlanması yasal olarak zorunlu olan stratejik planlama hakkında yazılar yazdık, basın açıklamaları yaptık. Eylül ayı Meclis toplantısında gündeme gelmesi gereken beş yıllık stratejik plan görüşülmedi bile. Ülke tek kişi üzerinden yönetilmek isteniyor, belediyeler de aynı anlayışla yönetiliyor. Yasa, yönetmelik; uyulması gereken kurallar önemli değil. Belediye başkanı ne derse o oluyor. Meclis önemli değil, halkın talepleri hiç önemli değil. Sayın Güler, stratejik planlama hakkında bir açıklama yapmalı. “ dedi.

Talepler ve tepkiler dillendirilmeli

Poyraz, “Altı ay boş geçti. Halkın gereksinimlerinin karşılanması açısından bir adım atılmadı. İktidar aynı. Kişilerin değişmesi bir anlam ifade etmiyor. Bu nedenle taleplerimizi ve tepkilerimizi sesli dile getirmek zorundayız. Yerel yönetim halkın çıkarlarına göre planlanmıyor. Gerçekleri ısrarla dile getirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar