sesli sohbet

SON DAKİKA

Ordu Haber  Ordu Haberleri  Ordu Takip  Son Dakika Ordu

Ordu Valisi Yavuz, Kutsal Emanetlerine Her Zaman Minnettarız

– “Millet ve devlet olarak aziz şehitlerimize ve onların kutsal emanetlerine her zaman minnettarız”

Ordu Valisi Yavuz, Kutsal Emanetlerine Her Zaman Minnettarız
Bu haber 07 Ekim 2017 - 19:21 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

ORDU (AA) – Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Millet ve devlet olarak aziz şehitlerimize ve onların kutsal emanetlerine her zaman minnettarız.” dedi.

Şırnak’ta, PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Sercan Öklük için Fatsa ilçesinde mevlit okutuldu.

Şehit Öklük’ün ailesi tarafından, Hatipli Mahallesinde bulunan evlerinin önünde yapılan mevlitte Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Vali Seddar Yavuz, burada görüştüğü şehidin babası Nihat ve annesi Bülbül Öklük’e tekrar taziyelerini iletti.

Şehadetin bir çağrı ve seçilmişlik olduğunu belirten Yavuz, “O yüzden İslam büyüklerinin tamamı şehit olmayı istemişler ve bunun için dua etmişlerdir. Biz bin yıldır Allah’ın kelamını yaymaya çalışan, hakkı, hukuku ve adaleti savunan bir millet olarak bu topraklarda varlığımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Yavuz, 1071’i, 1453’ü ve 1915’i hazmedemeyenlerin bugün yine Türkiye’yi etnik ve mezhepsel çatışmalarla karıştırarak, kendi içinden hainler türeterek bölmek ve parçalamak arzusu içine girdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“FETÖ, 15 Temmuz’da 250 vatandaşımızı şehit etti. Bu aziz milletin imkanları ile alınmış silahları halka doğrulttu. Böyle bir coğrafyada yaşamanın zorlukları, sorumlulukları ve riskleri var. Biraz önce hocalarımızın okuduğu ayeti kelimede, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler fakat siz onu bilemezsiniz.’ buyuruyor. İşte bu millet, bu ayeti kerimeyi çok iyi anlamış, gönlüne ve aklına nakşetmiştir.”

Milletin vatan, millet, din, bayrak söz konusu olduğu zaman her şeyini feda edilebildiğine dikkati çeken Yavuz, “Millet ve devlet olarak aziz şehitlerimize ve onların kutsal emanetlerine her zaman minnettarız. Onların emrinde ve hizmetindeyiz. Bir evladınızı kaybettiniz ama 80 milyon evladınız var. 80 milyon sizinle.” diye konuştu.

Vali Yavuz, daha sonra 12 Ekim 2016’da şehit olan Öklük’ün aynı mahalledeki kabrini ziyaret etti.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER