sesli sohbet

SON DAKİKA

Ordu Haber  Ordu Haberleri  Ordu Takip  Son Dakika Ordu

Ordu’da Şehrin Yağmur Suyu Hatları Tamamen Kapalıymış

Ordu’da Şehrin Yağmur Suyu Hatları Tamamen Kapalıymış
Bu haber 09 Ekim 2017 - 18:21 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.
 Ordu’da Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan altyapı seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. 1930’lu yıllardan bu yana geçici eklemelerle bugüne kadar gelen altyapının tamamı tarihte ilk kez sil baştan yenileniyor. Çalışmalar sırasında ortaya çıkan kapalı bakslar ve yağmur suyu hatları ise şaşkınlık yaratıyor.
SIRRIPAŞA CADDESİ YILLARCA SULAR ALTINDA KALMIŞTI
Altınordu Sırrıpaşa Caddesi esnafları ve çevre sakinlerinin her yağmur yağdığında elleri yüreklerindeydi. Aşırı yağışlara bağlı olarak Hamam Deresi’nin taşma riski ve su baskınları, esnafları da canından bezdirmişti. Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sürdürülen altyapı çalışmalarında daha önce sahil ve otogar mevkiinde kapalı olan yağmur suyu hatlarının tamamı yenilenmişti. Önceki hafta Öğretmenevi mevkiinde devam eden kazılarda ise Hamam Deresi’nden denize ulaşmayı sağlayan yağmur suyu hatlarının tamamının kapalı olduğu ortaya çıktı. OSKİ ekipleri, Sırrıpaşa Caddesi’nde su baskınlarına sebep olan kapalı yağmur suyu hatlarının tamamını yenileyerek hizmete sundu.
BAŞKAN YILMAZ, “ALTYAPININ YÜZDE 83’Ü TAMAMLANDI”
Altınordu ilçesinde 17 noktada 97 araç ve 143 personelle çalışmaların devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 101 km uzunluğundaki çalışmaların yüzde 83’ünün tamamlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, “İlçe merkezimizde 18 bin nüfusa göre planlanan altyapı, 200 bine yakın nüfusa hizmet verdiği için ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyordu. Çalışmalarımız sırasında bu durumu net olarak gördük. Bir şehir düşünün ki, denize ulaşan tüm yağmur suyu hatları tıkalı, içme suyu hatları eski ve kanalizasyonu yetersiz. İşte böyle bir altyapıyı düzenlemek ve şehrimizin geleceğini kurtarmak için çalışma yapıyoruz. Kapalı hatları gördükçe ne kadar doğru bir çalışma gerçekleştirdiğimizi bir kez daha anlıyoruz. İnşallah en kısa zamanda altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. Hemşehrilerimize gösterdikleri anlayış ve sabırdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER