sesli sohbet

SON DAKİKA

Ordu Haber  Ordu Haberleri  Ordu Takip  Son Dakika Ordu

ORMEK’TE YENİ DÖNEM KURSLARI BAŞLADI

ORMEK’TE YENİ DÖNEM KURSLARI BAŞLADI
Bu haber 10 Ekim 2017 - 12:03 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.
MESLEK ÖĞRENMEK VEYA KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYENLERE MÜJDE
ORMEK’TE YENİ DÖNEM KURSLARI BAŞLADI
İki yılda 16 bin 222 kursiyere eğitim veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (ORMEK) 2017-2018 eğitim öğretim dönemi başladı.
Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanmasına, zamanını verimli kullanıp sosyalleşmesi ve ev ekonomisine katkı sağlamasına yönelik eğitim veren ORMEK’te yeni bir meslek öğrenmek isteyen kursiyerler ders başı yaptı.
125 FARKLI BRANŞTA KAYIT ALINIYOR
2017 – 2018 eğitim öğretim yılı için kayıtların devam ettiği ORMEK şubelerinde 500’e yakın değişik alanda kurs açabilme imkânı bulunuyor. Vatandaşların talebine göre farklı kursların açıldığı ORMEK; kadın üst giysileri, ebru, özel gün ve nikâh şekeri yapımı, 4-6 yaş çocuk eğitimi ve çocuk etkinlikleri, takı tasarımı, butik çikolata, hüsn-ü hat, Kur’an-ı Kerim okuma,  pilates, bağlama, piyano, Arapça, İngilizce vb. branşlar başta olmak üzere şu anda 125 branşta kayıt alıyor.
YENİ DÖNEM 63 GRUP VE 1.482 KURSİYERLE BAŞLADI
ORMEK Altınordu, Fatsa ve Ünye şubelerinde 2016-2017 eğitim öğretim dönemi, 38 farklı branş, 63 grup ve 1.482 kursiyerle başladı. Altınordu’da 21 grupta 554, Ünye’de 12 grupta 260 ve Fatsa’da 21 grupta 554 kursiyer, yeni bir meslek edinmek ya da kendisini farklı alanlarda geliştirmek amacıyla eğitim görecek.
BAŞARILI KURSİYERLERE BAKANLIK ONAYLI SERTİFİKA
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz verilen kursların sonunda yapılan sertifika sınavlarında başarılı olan kursiyerlere, yurt içinde geçerli Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika verilecek.
KURSLARDA DEVAM ZORUNLULUĞU ARANIYOR
Devam zorunluluğunun olduğu ORMEK’te kursiyerler, modüllü branşlarda herhangi bir modülün toplam saatinin %20’si kadar gelmediği takdirde o modülden başarısız sayılacak ve sertifika alma hakkını kaybedecek. Modülsüz branşlarda ise toplam ders saatinin %20’si kadar gelmediği takdirde o kurstan başarısız sayılan kursiyerler, sertifika alma hakkını kaybedecek ve 1 yıl boyunca ORMEK’ten faydalanamayacak.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER