..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ZENGİN, SAĞLIKÇILARIN KONAKLAMA HİZMETİ UZATILMALI

BAŞKAN ZENGİN, SAĞLIKÇILARIN KONAKLAMA HİZMETİ UZATILMALI

Sağlık personeline sağlanan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanma imkanı 31 Ağustos’dan sonrasına uzatılmalıdır.
Türk sağlık sen ordu şube Başkanı Fatih Galender Zengin koronavirüs salgını nedeniyle gecesini gündüzüne katan ve 1.derece risk grubunda bulunan sağlık çalışanlarına otel ve kamu misafirhanelerinin tahsis edilmesi için gerekli desteğin verilmesi çağrısında bulundu.
Yaptığı açıklamada tüm dünyada salgına sebep olan ve Türkiye’de de vakaların göründüğü yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgınında vaka sayısının artmasıyla alınan tedbirlerin de artırılmasıyla sosyal izolasyonun büyük önem kazandığı dönemde sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerine 24 saat devam ettirmektedir.
Çalışanlar virüsü evlerine taşımak istememektedir.
Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek, yapılacak çağrılara hızla icabet etmeleri amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın kamu misafirhanelerinde ve ilgili otellerde ücretsiz 3 öğün yemek çıkacak şekilde konaklamaları için gerekli desteğin sağlanmasının mücadeleye büyük oranda destek sağlayacaktır.
Kamu-Sen ve bağlı sendikalara ait bütün konukevlerinin devletin emrine ve hizmetine verilmiştir. Büyük oteller mücadele kapsamında otellerini ücretsiz sağlık çalışanlarına tahsis etmektedirler
. İlimizde de mücadeleye destek kapsamında birçok destekler verilmektedir.
31 Ağustos ta bitecek olan kamu misafirhanelerinin kullanım tarihinin uzatılması gerekmektedir.
Sayın Valimiz ve İl Sağlık Müdürümüz gece gündüz demeden her türlü çalışmaları yürütmektedirler.
24 Mart 2020 31078 (Mükerrer) sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan 2280 karar sayılı Cumhurbaşkanı Kararında sağlık personelinin sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirenlerden ücretsiz yararlandırılması gerektiği belirtilmektedir”
Ordu ve ilçelerdeki gerek kamu misafirlerinin gerekse otellerin ücretsiz 3 öğün yemekli olarak otel ve misafirhanelerini sağlık personelinin hizmetine sunmaları konusunda çağrılarının karşılık bulacağını ümit etmekteyiz.
Fatih Galender ZENGİN
Türk Sağlık sen ordu şube Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: