• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BBP Ordu İl Başkanı Durmuş Zor oldu

BBP Ordu İl Başkanı Durmuş Zor oldu

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanlığına Durmuş Zor getirildi. Genel Merkez kararı ile göreve getirilen Başkan Zor oluşturduğu yönetimi kamuoyuna tanıttı.
BBP Ordu İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Zor, “doğruya doğru derken yanlışları da söyleyen bir yönetim ile Ordumuzun 19 ilçesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
“Salgın Nedeniyle Kongre Yapılamadı”
Başkan Zor, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle il kongresi yapılamadığını belirterek, “Partimiz 29 Mart 1993 tarihinde rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kuruldu. 99 kurucu üyesi vardı, onlardan bir tanesi de benim. Rahmetli Yazıoğlu ile birlikte kurduğumuz süreçten bugüne bu parti varlığını devam ettiriyor, hizmet ediyor. İçinde bulunduğumuz salgın süreci nedeniyle ilçe kongrelerimiz ve il kongremiz yapılamadı. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Sürecin uzaması ve parti çalışmalarımızın aksamaması nedeniyle Genel Merkezimizin kararı ile yetkilendirmek suretiyle göreve geldik. Ben de yaptığım çalışma sonucunda yönetim kurulu arkadaşlarımızı belirledim. Ordu’nun tüm ilçelerinden temsilcilerle il yönetimini oluşturdum. Önümüzdeki bir ay içerisinde seçim yapılmasının önü seçim kurulu tarafından açılırsa sadece seçimli olarak kongremizi yapacağız” dedi.
“Bu süreçte bu görev benim için şereftir”
Zor açıklamasında, “Büyük Birlik Partisi gibi bir partide görev almak çok kolay değil. Yani fikrinizden, inançlarınızdan, ideallerinizden taviz vermeden bir yol yürümek istiyorsunuz. Ama toplumun taşıdığı değerler gurubu var. Size benzeyenler var, benzemeyenler var. İktidar namzeti bir partisniz ama şuan iktidar değilsiniz. Partiler iktidar olmak için kurulur ama toplumdan arzu edilen rağbeti görmüyorsunuz. Seçmen sizi iktidara yakın görmediği için doğal olarak uzaklaşıyor. Böyle bir süreçte böyle bir yapıda BBP’de selam vermek bile benim gözümde şereftir. Çünkü herkes birbirinden kaçarken Büyük Birlik Partililer birbirlerine yaklaşmışlardır” diye konuştu.
“Her hafta Bir ilçede basın toplantısı yapacağız”
Zor açıklamasında şunları kaydetti, “27 yıllık süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz her hafta Altınordu, Fatsa ve Ünye’de basın toplantıları düzenleyeceğiz. İl merkezimiz Altınordu ilçesi’dir ama diğer ilçelerde de hatırı sayılır nüfus vardır. O ilçeler ve arkasındaki ilçelerin dertlerinin dile getirilmesi lazım. Bunun için Altınordu’da oturup arkadaki ilçelere el sallayan biri olmak yerine Fatsa’da yapacağımız basın toplantısında Fatsa ve arkalarında kalan ilçeler, Ünye’de yapacağımız basın toplantısında Ünye ve arkalarında kalan ilçelerin sorunlarına da eğileceğiz.”
“İttifak Yapmamız Doğru ve Yanlışlarını Söylemeyeceğimiz Anlamına Gelmez”
“Benim gözümde siyaset; var olanı hissetme, arkada neler olabiliri görme ve tahmin etme, bu tahminlere göre de ülkenin geleceğiyle ilgili de düşünce ortaya koymakdır. Tıpkı satranç oyunu gibi sonraki hamleleri de tahmin etmek gerekir. Eğer siyasetçi 6 ay sonrayı 1 yıl sonrayı görmüyorsa o sadece oraya oturmak için gelmiştir demektir. Doğruyu ortaya koyup doğrulunu kabul edeceğiz ama yanlışa da yanlış diyeceğiz. Bütün siyasi tavırlarımız, düşüncelerimiz bu yönde olacaktır. Eğer biz doğruların yanında olmaz, gelecekle ilgili hesaplarımızdan dolayı bu da yanlıştır demezsek o zaman biz de görevimizi düzgün yapmıyoruz demektir. Başka partilerle ittifak yapmamız doğru ve yanlışlarını söylemeyeceğimiz anlamına gelmez” diyerek doğruyu da yanlışı da söyleyeceklerini ifade etti”.
“Şehirlere Yapılacak Projeler Bir Gecelik Rüyalara Benzemez”
Ordu’nun tüm ilçelerinde yapılacak projelerin iyi hesap edilerek yapılması gerektiğini belirten BBP Ordu İl Başkanı Durmuş Zor, “Bir şehri yöneten vali, kaymakam, büyükşehir belediye başkanı veya ilçe belediye başkanları o şehirde yaşayan insanların temsilcileriyle oturup Allah’ın o şehirlere verdiği kaderi yeniden şekillendirmek istiyorlarsa bunu o insanlara değerlendirmezlerse ben akşam yattım, gece de bir rüya gördüm, Ünye’ye şu projeyi yapıyorum, Altınordu’ya şu projeyi yapıyorum, Fatsa’ya şu projeyi yapıyorum deme hakkı bana göre yok. Önce o şehirdeki bütün taraftarlarla oturacak, tartışacak tartıştıktan sonra ittifak ettiği konuları uygulamaya gidecek. Bir gece rüyada görülen projelerin hayata geçirildiklerinde 3 ay, 6 ay ya da 1 yıl sonra ya kendisi yıkıyor ya da sonraki gelenler tarafından yıkılıyor. Altınordu’da, Fatsa’da, Ünye’de ve diğer ilçelerde bunlara yığınla örnek var. O akşam gördüğünü sabah uygulamanın sonucudur. Eğer bir yere şekil vermek istiyorsanız doğru düzgün çalışmalar yaparsınız” diyerek yanlış yapılan projelerin yıkıldıklarında bedelini vatandaşın ödediğini söyledi.

BBP Ordu İl Yönetimi şu isimlerden oluştu; Ahmet Aksu, Halit Demir, Uğurcan Keremoğlu, Sadık Şahin Günay, Celal Sayan, Mustafa Şenyurt, Mustafa Katar, Cemalettin Köprü, Engin Uygun, Zeki Korgan, Ahmet Kışla, Hüseyin Arslan, İsmet Yanık, Olcay Okutucu, Murat Şahin, Mehmet Kartal, Fatma Yümlü ve Nurciye Karadeniz.

Ünye, İkizce, Fatsa ilçe başkanları da Başkan Zor’a destek için basın toplantısına katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar