..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MİLLİ BİRLİK İÇİN ÖNCE ŞU KAYIRMACILIĞI BİTİRİN

MİLLİ BİRLİK İÇİN ÖNCE ŞU KAYIRMACILIĞI BİTİRİN

MİLLİ BİRLİK İÇİN ÖNCE ŞU KAYIRMACILIĞI BİTİRİN

Sağlık çalışanları bu mücadeleye canlarını koymuşken hükümetin halen kayırmacılık peşinde olduğunu ifade eden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, biran önce her kararda, her ortamda ve her koşulda eşitlik ilkesinin egemen olması gerektiğini ifade etti. Hastanelerde doktor görevlendirmelerine AKP ile yakınlık durumuna göre kayırmacılığın olduğunu ifade eden Adıgüzel konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Tüm sağlık çalışanlarımız Covid-19’la mücadeleye odaklanmış, insanüstü bir çabayla mücadele ederken, maalesef yöneticiler tarafından ayrımcılığa uğruyorlar. İktidarın ağırlıklı olarak liyakat esaslı değil sadakat esaslı atadığı idareciler kamuya ait hastane ve sağlık kuruluşlarındaki personel arasında eş-dost, siyasi fikir, sendika vb. özelliklere göre kayırmacılık yapmaktadır. Covid-19 hastası ile ilişkili poliklinik, laboratuvar ya da kliniklerde çalışan özellikle yardımcı sağlık personelinde kendine yakın olanları bu bölümlerden uzak birimlere görevlendirdiği, yer yer rapor verildiği, adeta korumaya aldığına dair yoğun şikâyetler gelmektedir.

Yani AKP böyle topyekûn bir milli meselede bile klasik huyunu sürdürmekte, tüm toplumda yaptığı ayrımcı üslubu bu süreçte sağlık çalışanları üzerinde uygulamaya da koyduğu görülmektedir.

Bazı illerde özel ve kamu sektörü arasında da buna benzer ayrımcılık görülmektedir. Sağlık çalışanlarının çalıştıkları hastanelere yakın yerlerde konaklama imkânı ve koruyucu malzeme temininde özel ve kamu çalışanı olmasına göre de ayrıma tabi tutulmakta, özel sektöre hem malzeme tedarikinde hem de konaklama desteğinde yardımcı olunmamaktadır.

Derhal gereğinin yapılıp sağlık hizmetini aksatacak, birlik beraberliği bozacak, çalışanların moral motivasyon ve güven unsurunu bozacak uygulamalardan vazgeçilmesi gereklidir. Bunu yapan yöneticiler hakkında derhal işlem başlatılıp görevden el çektirilmesi zaruridir. Yoksa il il hangi sağlık kuruluşunda hangi yöneticinin neler yaptığını da açıklarız.

Dünya değişiyor. Bu süreç sosyal kültürel ekonomik pek çok değişime neden olacak, fakat görülüyor ki AKP zihniyeti değişmeyecek. Fakat sağlık alanında özellikle salgın ile en ön safta verilen bu büyük savaşta kimsenin ateşle oynamaya hakkı yoktur. Yoksa bedelini hep birlikte öderiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: