..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAM FINDIK SEZONUNDA SULAR AKMIYOR

TAM FINDIK SEZONUNDA SULAR AKMIYOR

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu’da pek çok mahallede su ve yol sorununun yaşandığını belirtti. Birçok ilçenin mahallelerinde incelemelerde bulunan Adıgüzel vatandaşların dertlerini dinledi ve özellikle fındık hasadı sezonunda ve de salgınla mücadele edilen böylesi günlerde suların akmamasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Adıgüzel’in konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

“Tam da fındık hasadının olduğu ve de salgınla mücadelenin artarak sürdüğü bugünlerde vatandaşımız su sıkıntısı çekiyor. Ordu’da pek çok mahalle bu konuda şikâyetlerini bize iletiyor. Bu şikâyetler geçtiğimiz yıllara göre çok artmış durumda. Ulubey Uzunmahmut, Düzmahalle, Kayadibi’nde su günlerdir akmıyor. Merkez Bayadı, Akkıran Mahallelerinde yine benzer sorunlar var. Çatalpınar’a bağlı Akkaya’da, Çaybaşı İlküvez’de su akmıyor. Vatandaşlar şikâyet ettiğinden muhtarlar topu OSKİ’ye OSKİ de muhtarlara atıyor. OSKİ’nin bunları bir an önce çözmesi lazım. Fındık sezonu olmasından kaynaklı nüfus arttı, salgın ve yaz sıcağı da eklendiğinde bu çağda susuz kalmak ne demek? OSKİ vatandaşın birincil ihtiyacı su konusunu çözemeyecekse neyi çözecek?

Ayrıca yol sorunları var. Çok yerden yolla ilgili şikâyetler var. Bunlarla ilgili gerekli girişimleri de yapıyoruz. Ama bir tane örnek vermek istiyorum. İkizce ile Yoğunoluk arasındaki yol ilk yapıldığı hali ile duruyor. Çoğu yerinden 1 araç zar zor geçiyor. Üstüne bir de heyelanla yolda göçükler meydana gelmiş. Bu yolun acilen planlamaya alınıp yeniden yapılması lazım. Bu konuda Karayolları Bölge Müdürümüz ile görüştüm. Ulaştırma Bakanlığı nezdinde de girişimimiz oldu. En kısa zamanda tespit yapılacak. Hem bu yol hem de Ordu’daki diğer tüm yol sorunları ile ilgili takibimiz sürecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: