..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ordu’da Yaban Hayvanları Unutulmadı

Ordu’da Yaban Hayvanları Unutulmadı

Ordu’nun Ünye İlçesinde yüksek kesimlerinde karla kaplı köylerde ( Mahallelerde ) Av ve Yaban Hayvanlarının, ağır kış şartlarında yiyecek bulmada zorlanmaları nedeniyle yemleme çalışması yapıldı.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şubesi Ünye Şefliği ve Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ekipleri Ünye İlçesinde karların yoğun olduğu Tekkiraz Yenikent, Pelitliyatak Mahallelerinin yüksek bölgelerine giderek, yaban hayvanları için yemleme çalışmasında bulundu.

Ekipler yaban hayvanla için karma yem ve Ünye Belediyesi Sebze ve Yaş Meyve halinden temin edilen Marul Ispanak vb. gibi yeşilliklerden oluşan yaklaşık 1 ton yemi yaban hayvanlarının besin ihtiyacının giderilirek korunması amacıyla, yabani hayvanların geçiş yerlerinde belirlenen noktalara bıraktı.

Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım ; verdikleri desteklerden dolayı Ünye Belediyesi Sebze ve Yaş Meyve hali esnaflarından Hasan Özkan , Ercan Yiğit ve çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar