..
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
OYUNUZU KİMSEYE VERMEYİN TUZLAYIN KOKMASIN OLUR MU?

OYUNUZU KİMSEYE VERMEYİN TUZLAYIN KOKMASIN OLUR MU?

Sosyal medya kahramanları esip, gürlüyor. Ona oy vemem buna oy vermem.Oy senin gider evde turşu kurarsın. Herkese göre aday olmuyor. Yada oyunu peçete yapar başka birilerinin bir yerlerini silersin.
Sonra da cırlamak yok. Sen seçmezsen birileri seçer sende aval aval bakarsın. Evde kendi başını bağlayamayan düğünde gelin başı bağlarmış.
Başkalarına çamur atmadan önce kendi paçanızı kontrol edin.
Açıklanan adaylar beğeninize değil, seçiminize sunuluyor. Çok yakinen tanımadığınız adaylar hakkında kamuoyunu yanıltacak beyanlarda bulunarak bazı saftirikleri yanlış yönlendirmeyin.
Adaylarla ilgili mahalle dedikodusu yapmayın. Belgeniz varsa aslanlar gibi ortaya çıkın, kamuoyu ile paylaşıp, adalete teslim edin. Yoksa iftiracı olur dımdızlak ortada kalırsınız.
Zaman yok şu şöyle, bu böyle deme zamanı değil. Birlik, beraberlik ve kenetlenme zamanı.
Yoksa iş işten geçtikten sonra, kervan yoldan çıktıktan sonra verilen akıl işe yaramaz.
Hani bir reklam vardı:”Yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız” diye. Evet hepsi siyasi parti bir birletinden çok farkı yok. Türkiye’de siyasetin doğası bu.
Başta halisane yola çıkılır, ne yazık ki daha sonra menfaat ve çıkarlar ağır basar ve yoldan çıkılır.
Benim görüşümüz, dinimi ve diyanetimi kimin zamanında daha özğürce yaşayabiliyorum ona bakarım. Yanlış yapan hesabını hem bu dünya da, hem de öbür dünyada da kendi verecek.
Bilmem anlatabildim mi?

Mehmet Ali AYDIN
20 OCAK 2019

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
%d blogcu bunu beğendi: